Najnowsze wiadomości

Sport9 listopada 201508:52

Dobra passa wodzisławskich koszykarek trwa. Tym razem do rywalizacji stanęły z ISSiR-em Start Wisła

Dobra passa wodzisławskich koszykarek trwa. Tym razem do rywalizacji stanęły z ISSiR-em Start Wisła - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Wodzisław Śląski:

Na kolejny mecz rozgrywek II Ligi Koszykówki Kobiet niepokonane, jak dotąd, zawodniczki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski udały się do Wisły by stanąć do rywalizacji z miejscowym ISSiR-em Start Wisła. Mimo, że zespoły w tabeli dzieli różnica ośmiu pozycji to jednak nie był łatwy mecz dla Wodzisławianek.

Pierwsze minuty spotkania przebiegały raczej remisowo i dopiero od siódmej minuty pierwszej kwarty zaczęła się rysować wyraźniejsza przewaga Olimpijek. Za sprawą siedmiu punktów zdobytych z rzędu przez Kingę Dzierbicką wspartych dwoma trafieniami Agaty Majki i Joanny Soboty pierwsza kwarta spotkania zakończyła się prowadzeniem Olimpii 6:18. W początkowych minutach drugiej kwarty mecz znowu się wyrównał, drużyny walczyły punkt za punkt , a przewaga Olimpii utrzymywała się na poziomie siedmiu - ośmiu punktów. W piątej minucie tej części gry nastąpił drugi zryw Olimpii. Faulowana przy celnym rzucie do kosza Weronika Oskwarek pewnie wykonała rzut osobisty i od tego momentu zawodniczki Olimpii złapały drugi raz „wiatr w żagle”. W ciągu ostatnich 5 minut tej części gry koszykarki z Wodzisławia zdobyły 16 punktów tracąc zaledwie dwa i ustaliły wynik pierwszej połowy spotkania na korzystnym dla siebie poziomie 15:37.

Pierwsze 6 minut trzeciej kwarty to ciągle lepsza gra Wodzisławianek, które po celnym rzucie za trzy punkty Weroniki Oskwarek, w 26 minucie meczu, prowadziły już trzydziestoma punktami (21:51). Gdy wydawało się, że dobrze, do tego momentu, grające Wodzisławianki zanotują kolejne efektowne zwycięstwo do gry mocnym uderzeniem weszły jednak zawodniczki Startu. Głównie za sprawą wysokiej skuteczności w rzutach za trzy punkty Marceliny Strządały (6 w całym meczu) ambitne Wiślaczki szybko niwelowały przewagę. Pomiędzy 3 a 7 minutą czwartej kwarty zawodniczki Startu zdobyły 17 punktów tracąc zaledwie 2 i zniwelowały przewagę Olimpii do 11 punktów (48:59) W końcówce meczu jednak ręka nie zadrżała Joannie Sobocie, która celnym rzutem zza lini 6,75 przypieczętowała zwycięstwo ekipy z Wodzisławia 53:67. Wodzisławianki ciągle więc pozostają jedyną niepokonaną drużyną w rozgrywkach. Kolejny swój mecz nasze koszykarki rozegrają w niedzielę 15 listopada, a przeciwnikiem będzie trzecia drużyna ligi - KU AZS UŚ Katowice. Początek spotkania rozgrywanego w hali Gimnazjum nr 2 o godzinie 16.00. Zapraszamy wszystkich kibiców.

ISSiR Start Wisła - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 53:67 (6:18, 9:19, 12:18, 26:12)

Punkty dla Olimpii zdobyły: Majka Agata 19, Sobota Joanna 13, Oskwarek Weronika 13, Dzierbicka Kinga 12, Krupa Sonia 6, Mikołajewska Karolina 2, Kocon Justyna 2, oraz Piechaczek Aleksandra i Walocha Wioletta -0.

Autor: Grzegorz Korzeń , dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.