Awans MKS Wodzisław Śląski do Finału "A" Mistrzostw Śląska Kadetów

Awans MKS Wodzisław Śląski do Finału
0
Wodzisław Śląski:

Młodzi koszykarze MKS -u w tym sezonie uczestniczą w rozgrywkach kadetów rocznika 2000 i młodsi. Klub w tych rozgrywkach reprezentuje drużyna zeszłorocznych Mistrzów Śląska młodzików starszych i szósty zespół z Mistrzostw Polski w Toruniu . Zawodnicy naszego klubu to chłopcy rocznika 2001 i 2002. Są więc od znakomitej większości zespołów w lidze o rok i dwa lata młodsi.

Mimo to w zakończonym pierwszym etapie rozgrywkach grupowych wywalczyli drugie miejsce premiowane awansem do Finału „A”. Dzięki temu będą rozgrywać mecze w drugiej części sezonu ze ścisłą czołówką tych rozgrywek. Dokonali tego w stawce 28 drużyn zgłoszonych do rozgrywek, będą jedyną młodszą drużyną w Finale „A”. Trzy pierwsze zespoły na Śląsku awansują do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Bardzo cieszy ten awans z uwagi na możliwość konfrontacji z najlepszymi śląskimi zespołami i co za tym idzie szansą na dalszy rozwój tej niewątpliwie uzdolnionej grupy młodych sportowców. Jest to kolejny krok do przodu i stawianie sobie kolejnych poważnych wyzwań. Zawodnicy tej drużyny są uczniami klasy sportowej w Gimnazjum Nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śląskim.

MKS WODZISŁAW - KS MOSiR Cieszyn 72 : 64 (27:16, 23:14, 14:22, 8:12)

Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Michałowski Patryk 25, Laskowski Łukasz 22– kpt. zespołu, Szlachta Rafał 12, Szlachta Robert 6, Przybyła Łukasz 5, Moczała Dawid 2. W zawodach brali też udział: Płonka Grzegorz, Adamczyk Michał, Kyrcz Szymon, Skrzydło Filip, Wojtowicz Miłosz. Trener zespołu: Marek Malik.

Mecz z Cieszynem był meczem, który decydował o awansie. Wodzisławianie rozegrali bardzo dobrą pierwszą połowę meczu zakończoną wynikiem 50:30. Jak się później okazało był to klucz do zwycięstwa. W pierwszej kwarcie spotkania ciężar gry w ataku wziął na siebie kapitan drużyny Łukasz Laskowski zdobywając w tej części gry 18 pkt. Zrobił to wreszcie na solidnej skuteczności rzutów z gry. Cały zespół w pierwszej połowie zagrał dobrze w obronie „odcinając tlen” do gry przeciwnikowi. To przesądziło o wyniku spotkania. Jednak najlepszym zawodnikiem w przekroju całego meczu był Patryk Michałowski, który przypomniał swoją grą o aspiracjach do gry w kadrze Polski rocznika 2001.Patryk w tym meczu zanotował EVAL – 32, zdobył 25 punktów przy skuteczności 63%, zebrał 11 na tablicach, 5 razy asystował i zablokował dwie piłki w obronie. Gra tego zawodnika miała charakter i determinację. Liczymy na kolejne takie występy Patryka. W drugiej połowie zespół gości poderwał się jeszcze do walki, jednak wynik był kontrolowany do końca przez gospodarzy. Cały zespół zasłużył na słowa uznania za grę w udanej, pierwszej części sezonu 2015/ 2016.

Autor: Marek Malik, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.