Sport3 lutego 201609:15

Udany początek finału B młodzików starszych MKS Wodzisław Śl.

Udany początek finału B młodzików starszych MKS Wodzisław Śl.  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Od dwóch zwycięstw rozpoczęli rywalizację w finale B mistrzostw Śląska MU14 młodzi koszykarze MKS Wodzisław Śl.

25 stycznia do Wodzisławia Śl. przybyła drużyna Pogoni Ruda Śląska. Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany, ale niewielką przewagę punktową miała przeważnie drużyna gości. Nasz zespół dysponuje lepszymi warunkami fizycznymi ale ustępował drużynie z Rudy Śl. pod względem organizacji gry. Jednak ambitna walka oraz dobra postawa lidera drużyny, Tobiasza Ptaka, doprowadziły do końcowego sukcesu. Ten mecz udowodnił, że nasza drużyna ma duże możliwości, ale poprawić należy organizację gry oraz wyeliminować proste błędy. Także w grze obronnej drużyna ma jeszcze duże rezerwy i jest nad czym pracować.

Końcowy wynik: 71 : 66 (19:16, 14:24, 16:13, 22:13). Punkty dla MKS Wodzisław Śl. zdobyli: Tobiasz Ptak 32, Patryk Michałek 12, Filip Świderek 11, Jakub Kujawka 4, Bartosz Kazik 4, Nikodem Suchy 4, Jakub Jasiński 2, Jan Bochenko 2. W meczu uczestniczyli także Maciej Zawadzki, Beniamin Adamski, Dawid Sławęcki, Szymon Czorny, Krzysztof Kiermaszek.

Kolejne spotkanie w dniu 1 lutego miało miejsce na wyjeździe. Koszykarze MKS Wodzisław Śl. zmierzyli się z drużyną UKS Kadet Oświęcim. Mecz miał ciekawy przebieg, na prowadzenie wychodziła to jedna, to druga drużyna. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 14:18, druga to natomiast zwycięstwo gospodarzy 13:11 Do przerwy dwoma punktami prowadziła drużyna MKS Wodzisław Śl.

Druga połowa była także bardzo wyrównana i po dramatycznej końcówce /dwa niewykorzystane rzuty osobiste przez gospodarzy w ostatnich sekundach/ mecz w normalnym czasie zakończył się remisem. Pięć minut dogrywki to najlepszy fragment jeżeli chodzi o grę koszykarzy MKS Wodzisław Śl., zwłaszcza w obronie. Świadczy o tym wygranie tej części meczu 14:6. Cały mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny różnicą ośmiu punktów. Drugie z kolei zwycięstwo w finale B daje nadzieję na kolejne sukcesy, ale nadal najsłabszą stroną naszej drużyny jest kiepska organizacja gry i bez poprawy tego elementu drużyna nie zrobi wyraźnego postępu. Wyróżniającymi się graczami w tym spotkaniu byli Tobiasz Ptak oraz Patryk Michałek.

Końcowy wynik: 65 : 73 (14:18, 13:11, 18:15, 14:15, d: 6:14) Punkty dla MKS Wodzisław Śl. zdobyli: Tobiasz Ptak 31, Patryk Michałek 22, Bartosz Kazik 7, Nikodem Suchy 4, Jakub Kujawka 2, Jakub Jasiński 2, Szymon Czorny 2, Filip Świderek 2, Jan Bochenko 1. W meczu uczestniczyli także Maciej Zawadzki, Beniamin Adamski, Dawid Michałek. Trenerem drużyny jest Mirosław Pielorz

Autor: MKS Wodzisław, dawid@naszwodzislaw.com