Najnowsze wiadomości

Sport7 kwietnia 201608:59

Minimalna porażka koszykarzy MKS Wodzisław Śl. w Jaworznie

Minimalna porażka koszykarzy MKS Wodzisław Śl. w Jaworznie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Wodzisław Śląski:

4. kwietnia drużyna koszykówki młodzików starszych MKS Wodzisław Śl. udała się na ostatni mecz sezonu 2015/2016 do Jaworzna. Był to mecz w ramach finału B Mistrzostw Śląska.

Faworytem spotkania była drużyna gospodarzy, plasująca się wyżej w tabeli. Jednakże od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie prowadziła wyżej niż różnicą 10 punktów. Po pierwszej połowie minimalną przewagę miała drużyna z Jaworzna prowadząc 22:20. Trzecia kwarta to także zwycięstwo gospodarzy i przed ostatnią decydującą kwartą nasi koszykarze przegrywali różnicą 7 punktów. Zgodnie z regulaminem rozgrywek młodzików dopiero w czwartej kwarcie trenerzy mają pełną swobodę w doborze piątki zawodników walczących na boisku.

Nasi chłopcy ruszyli do odrabiania strat, ale niestety zabrakło umiejętności i odrobiny szczęścia żeby przychylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Końcowy wynik to 53:52 dla drużyny z Jaworzna. Przegrana różnicą jednego punktu bardzo boli, ale była to kolejna ważna lekcja, z której należy wyciągnąć wnioski. Wyróżniającym się zawodnikiem drużyny MKS Wodzisław Śl. był Tobiasz Ptak, który zdobył największą liczbę punktów dla naszego zespołu.

Punty dla MKS Wodzisław Śl. zdobyli : Tobiasz Ptak 14, Nikodem Suchy 12, Patryk Michałowski 11, Jakub Jasiński 6, Szymon Czorny 4, Dawik Michałek 3, Bartosz Kazik 2 oraz Filip Świderek, Maciej Zawadzki, Jakub Kujawka bez punktów.