Sport8 maja 201621:27

Juniorzy Rydułtów przegrali w ostatniej chwili. Kapitan gospodarzy z hat-trickiem

Juniorzy Rydułtów przegrali w ostatniej chwili. Kapitan gospodarzy z hat-trickiem - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Rydułtowy:

W niedzielne przedpołudnie na boisku przy Wyszyńskiego emocji nie brakowało. Ekipa UKS Ikar Racibórz podejmowała zespół Naprzodu Rydułtowy. Mecz ułożył się nie najlepiej dla gospodarzy, gdyż w 19. minucie po silnym strzale z około 25. metrów Rydułtowy wyszły na prowadzenie. Nie trzeba było jednak długo czekać, gdyż już sześć minut później Michał Rycka został sfualowany w polu karnym. Piłkę na punkcie oddalonym o jedenaście metrów ustawił Mateusz Trzęsiński i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Na przerwę każdy z zespołów schodził z jedną bramką na koncie.

Druga część meczu rozpoczęła się idealnie dla gospodarzy. Kolejne przewinienie gości w obrębie szesnastki i kolejny karny. Także i tym razem kapitan raciborskiej jedenastki nie dał szans golkiperowi Rydułtów. Przyjezdni dwoili się i troili, by doprowadzić do wyrównania. Udało im się to po kolejnym strzale z dystansu. Czas uciekał nieubłaganie, a Ikar miał apetyt na komplet punktów. Niestety, jak na złość goście "postawili autobus". Nawet to nie przeszkodziło zespołowi Ikara, który w praktycznie ostatnie akcji zdobył gola na 3:2. Piłkę tuż przy słupku umieścił Mateusz Trzęsiński zapewniając tym samym komplet punktów dla swego zespołu.

UKS Ikar Racibórz - KS Naprzód Rydułtowy 3:2 (1:1)

Bramki dla UKS Ikar: Mateusz Trzęśiński 3
Bramki dla Naprzodu: Dawid Groborz 2

Żółte kartki: Dawid Migus, Mateusz Trzęsiński (Ikar); Adam Wita, Daniel Malgrab (Naprzód)

Składy

UKS Ikar Racibórz: Kamil Drdzeń - Kacper Jaromin (60. Kamil Szlufarski), Michał Rycka (70.Maciej Pendzich), Kamil Koczor, Dawid Migus, Tomasz Tiebler, Mateusz Płaczek, Maksymilian Frydrych, Mateusz Trzęsiński (kpt.), Szymon Tiebler, Nataniel Wybraniec
Rezerwa: Michał Gawliczek
Trener: Tomasz Trzęsiński
II trener: Łukasz Pachucki

KS Naprzód Rydułtowy: Łukasz Pozimski - Adrian Pieła (75. Jakub Troszka), Adam Wita, Dawid Zając, Robert Szewczyk (65. Kamil Mucha), Szymon Wystyrk (78. Patryk Grzeszuk), Marcin Tlon (kpt.), Daniel Malgrab, Patryk Warsz, Piotr Bulinski (55. Remigiusz Rumin), Dawid Groborz
Rezerwa: Błażej Czogała
Trener: Robert Mościcki
Kierownik drużyny: Piotr Groborz

Spotkanie sędziowali: Mirosław Niedziela (sędzia główny); Paweł Front, Dariusz Molenda (asystenci)

Autor: Grzegorz Piszczan, gpiszczan@naszraciborz.pl