Sport22 maja 201620:58

Naprzód z Krzyżkowic przerwał fenomenalną passę Kornowaca

Naprzód z Krzyżkowic przerwał fenomenalną passę Kornowaca - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Pszów:

Kornowac, który w rundzie wiosennej był do tej pory praktycznie nie do zatrzymania zmierzył się w niedzielne popołudnie z ekipą Naprzodu Krzyżkowice. Goście po kilku ostatnich niezbyt udanych meczach nie wydawali się faworytem tego spotkania. Murawa jednak zweryfikowała te założenia i to dość szybko. Już w 2. minucie gracze Krzysztofa Polczyka wyszli na prowadzenie. Po chwili podwyższyli na dwa zero. Dopiero wtedy Kornowac zaczął grać.

Gospodarze rozpoczęli odrabianie strat. Jeden z ich ataków lewą flanką boiska zakończył się po ich myśli, choć było naprawdę blisko, by gol nie padł. Piłka po strzale Sebastiana Mańki w kierunku dalszego słupka odbiła się od niego, po czym... trafiła w drugi słupek i wpadła do bramki. To trafienie dodało wiary w siebie zespołowi gospodarzy. Choć Kornowac musiał gonić wynik, to musiał także uważać na niebezpieczne ataki gości. Te, kilkukrotnie mogły zakończyć się zdobyciem gola. Ten, przynajmniej dla Krzyżkowic, nie padł. Za to gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania. Strzał Dariusza Mańki z 22. minuty nie dał szans bramkarzowi Naprzodu. Choć oba zespoły robiły co mogły, to w pierwszej części meczu kolejne gole nie padły.

Druga część niedzielnego spotkania to częstsze wizyty gospodarzy na połowie gości. Kornowac chciał bowiem robić co w jego mocy, by kontynuować świetną wiosenną passę. Niestety bez skutku w postaci bramki. Owszem, gracze Huberta Szewczyka kilkukrotnie byli bardzo blisko, lecz póki co za stwarzane sytuacje punktów nie przyznają. Swe sytuacje miał także zespół Krzyżkowic. Lecz i tutaj gole nie padały. Sytuacja taka trwała aż do 78. minuty, kiedy to strzał życia Krzysztofa Pochcioła wyprowadził gości na prowadzenie. Kornowac po raz kolejny musiał gonić wynik. Atakował, choć jednocześnie musiał uważać w tyłach. Świetną okazję na wywalczenie jednego punktu ekipa gospodarzy miała w końcówce spotkania, lecz po prostu zabrakło szczęścia. Bramkarza, który opuścił swój posterunek wpierw zastąpił jeden z graczy z pola, by po chwili piłka poszybowała ponad bramką. Miejscowi nie poddawali się nawet mimi tego. Idealną okazję na zdobycie jedengo oczka mieli w ostatniej akcji meczu. Niestety, strzał z rzutu wolnego trafił jedynie w poprzeczkę. Zaraz po tej akcji arbiter zakończył spotkanie. Dla Krzyżkowic był to pierwszy komplet punktów po dwóch porażkach z rzędu. Z kolei dla Kornowaca wynik 2:3, oznaczał przerwanie naprawdę fenomenalnej wiosennej passy.