Sport29 listopada 201609:23

KRS TKKF RELAKS remisuje w Zabrzu

KRS TKKF RELAKS remisuje w Zabrzu  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

25 listopada zespół KRS TKKF RELAKS Wodzisław Śląski rozegrał wyjazdowy mecz tenisa stołowego w ramach rozgrywek Śląskiej I Ligi Amatorów z drużyną UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy. Po trudnym początku i emocjonującej końcówce, mecz zakończył się remisem 5:5.

W tabeli rozgrywek Zespół Quo Vadis Zabrze Makoszowy aktualnie zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 8 punktów, odnosząc dotychczas dwa zwycięstwa i cztery remisy. Drużyna gości, KRS TKKF RELAKS Wodzisław Śląski, z dorobkiem 9 punktów wyprzedza gospodarzy o jedno miejsce w tabeli I Śląskiej Ligi Amatorów.

Gra obu drużyn stała na wysokim poziomie, a zawodnicy z każdym rozegranym setem dążyli do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Na półmetku meczu wynik zwiastował zwycięstwo gospodarzy i wynosił 4:1. W następnej rozgrywce drużyna z Zabrza powiększyła prowadzenie do wyniku 5:1. Nastąpił przełom i kolejne punkty zdobywali już tylko goście - KRS TKKF "RELAKS". Przy rezultacie 5:4 doszło do ostatniej rozgrywki decydującej o końcowym wyniku. Przy stole spotkali się - ze strony gospodarzy Marian Lebek, a ze strony gości - Jacek Balawajder. Pierwszy set wygrał zawodnik KRS TKKF RELAKS, dwa następne zawodnik gospodarzy. W czwartym secie zwyciężył ponownie zawodnik z Wodzisławia doprowadzając do wyrównania spotkania, by w piątym secie osiągnąć wygraną 11:6, co ostatecznie ustaliło wynik rozgrywki na 3:2. Dzięki temu zwycięstwu mecz zakończył się wynikiem remisowym 5:5.

Drużyny do spotkania przystąpiły w składach:

- Zespół Quo-Vadis Zabrze: Kapitan drużyny - Krause Marcin, Lebek Marian, Wiża Zbigniew.

- KRS TKKF RELAKS Wodzisław Śląski: Kapitan drużyny - Balawajder Bogusław, Balawajder Jacek, Marciniec Grzegorz.

Kolejne spotkanie nasi zawodnicy rozegrają w dniu 5 grudnia o godz. 18.00 na wyjeździe z zespołem LKS STRAŻAK Mikołów.

Autor: Sławomir Matusewicz,