Sport28 marca 201717:45

Koszykarski horror. MKS Wodzisław Śląski wrócił z dalekiej podróży

Koszykarski horror. MKS Wodzisław Śląski wrócił z dalekiej podróży - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

W poniedziałek 27.03.2017 w hali Gimnazjum Nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śląskim został rozegrany ostatni mecz w Wodzisławiu w ramach FINAŁU ”A” rozgrywek eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Kadetów MU-16 w strefie śląsko-opolskiej sezonu 2016/2017. Przeciwnikiem naszego zespołu był zespół MKS Dąbrowa Górnicza.

Początkowe 2/3 meczu to bardzo dobra gra Dąbrowy Górniczej i rosnąca z minuty na minutę przewaga punktowa. Na 13 minut przed końcem meczu goście prowadzili to spotkanie 61:41!!! i nic nie wskazywało na to, aby mogli dać sobie odebrać PRAWIE PEWNY awans do Mistrzostw Polski Kadetów. A jednak nasi chłopcy „włączają swoją turbosprężarkę” pokazując po raz kolejny, że nie poddają się do końca i w wodzisławskiej hali przeciwnicy nie mogą być pewni swego do ostatnich sekund meczu. Pojedynki wyciągane z niebytu miały miejsce w wykonaniu wodzisławian wiele razy, dla przypomnienia choćby pamiętny mecz z Gdynią w półfinale Mistrzostw Polski sezonu 2014/2015.
Jednak zwycięskie wyjście z meczu, który przegrywa się 20 punktami w 13 minut, jeszcze nie miało miejsca.

Pościg za przeciwnikiem przez czwartą kwartę meczu przyprawił wszystkich obserwatorów o mocno przyśpieszone bicie serca. Cała drużyna zasługuje na wielkie słowa uznania za wolę walki i determinacje w dążeniu do zwycięstwa i umiejętność podnoszenia się z najtrudniejszych sportowych sytuacji. Wiara w zwycięstwo do końca czyni cuda w sporcie. Charakter to podstawa.

Jednak na specjalne wyróżnienie zasługuje kapitan drużyny Patryk Michałowski, który tym razem był prawdziwym liderem i motorem napędowym drużyny. Jego statystyki z tego meczu mogą budzić wrażenie i podziw (22 punkty na 47% skuteczności, EVAL-34, 24 zbiórki!!! 6 bloków, 4 przechwyty i 19 wykonywanych rzutów wolnych). Tym bardziej, że toczył, zwycięski podkoszowy bój, wraz z Robertem Szlachtą z wyższymi zawodnikami Dąbrowy Górniczej: Bartoszem Chodukiewiczem i Przemysławem Paduchem. Zawodnicy ci należą do najwyższych koszykarzy w lidze kadetów.

Zawody te na długo pozostaną w pamięci ich uczestników i licznie zebranych kibiców, którzy swoim dopingiem stworzyli fantastyczną atmosferę. Dziękujemy!

MKS Wodzisław – MKS Dąbrowa Górnicza 79:77 (16:18, 17:23, 18:22, 28:14)

Punkty dla MKS WODZISŁAW zdobyli: Michałowski Patryk 22 (EVAL-34, 24 zbiórki, 6 bloków, 4 przechwyty i 19 wykonywanych rzutów wolnych) Szlachta Rafał 17 EVAL-17, Płonka Grzegorz 12, Kyrcz Szymon 11 (EVAL-17, 6 asyst, 4 przechwyty), Szlachta Robert 9 (EVAL-13, 9 zbiórek), Kaczor Remigiusz 6, Grabski Jakub 2. W zawodach brali też udział: Moczała Dawid, Panic Mateusz, Przybyła Łukasz i Zanibol Adrian. Trener zespołu - Marek Malik.

Już w najbliższy czwartek 30.03.2017 koszykarze MKS Wodzisław udają się na rewanż do Dąbrowy Górniczej.

Autor: Materiał nadesłany,