Z szermierczych plansz

Z szermierczych plansz - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Radlin:

W dniach 12-13.05.2011r na planszach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie rozegrane zostały Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Wojewódzka Gimnazjada w szpadzie dziewcząt i chłopców. Zawody te zakończyły się generalnym sukcesem Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie.

W punktacji szkół podstawowych 1 miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie, dla której punkty zdobywali: Sara Durczok , Kaja Rok, Natalia Macionczyk, Karol Blanik, Sebastian Hauder i Jacek Krawiec.
Również 1 miejsce w klasyfikacji szkól gimnazjalnych zdobyło Sportowe Gimnazjum nr 2 w Radlinie. Punkty dla gimnazjum zdobyli: Aleksandra Stachurska, Paulina Ptaszyńska, Mirosława Gojny , Jakub Ciurko, Kamil Cichaczewski i Tomasz Smoleń.
W turnieju szpadzistów zwyciężył Bartłomiej Cichaczewski ze szkoły Podstawowej nr 4 w Radlinie, który w finałowej walce pokonał Antoniego Krzemińskiego ze Szkoły Podstawowej w Jaskrowie.
W turnieju szpadzistek w kategorii szkól podstawowych 7 miejsce zajęła Sara Durczok a zwyciężyła Julia Kyrcz ze SP z Charakterem z Gliwic Natomiast bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice z Sportowego Gimnazjum nr 2 . Zwyciężyła po bardzo dobrych walkach Aleksandra Stachurska, która wyprzedziła Aleksandrę Obońską z Gimnazjum nr 3 w Częstochowie.
W czołówce zawodów sklasyfikowano kolejne uczennice Sportowego Gimnazjum. Nr 2 w Radlinie - 5 miejsce zajęła Paulina Ptaszyńska, natomiast 7 miejsce Mirosława Gojny. Trenerami wyżej wymienionych zawodniczek i zawodników są Krzysztof Urbański, Bolesław Mika i Agata Macionczyk.

Klasyfikacja łączna szkół podstawowych.
1m SP 2 Radlin 85 pkt.
2m. SP 4 Siemianowice Śl. 81 pkt.
3m SP 39 Gliwice 65 pkt. Sklasyfikowano 31 szkół.

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych:
1m Sportowe Gimnazjum nr 2 Radlin 110 pkt.
2m Gimnazjum nr 3 Gliwice 81 pkt.
3m Gimnazjum nr 7 Gliwice 76 pkt.

Sklasyfikowano 18 szkół Kolejnym startem dla szermierzy z Radlina był Międzynarodowy Turniej o Puchar Longinusa Podbipięty rozegrany w Krakowie.
W turnieju wystartowało 376 zawodniczek i zawodników z Ukrainy, Litwy, Słowacji i Polski. Bardzo dobrze w zwodach tych zaprezentowali się zawodnicy Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin”. W turnieju juniorów młodszych 2 miejsce zajął Mateusz Rok, natomiast na 3 miejscu sklasyfikowany został kolejny szpadzista z Radlina- Marek Zabawa. Wśród szpadzistek w tej kategorii wiekowej 3 miejsce zajęła radlinianka Mirosława Gojny, a zwyciężyła Aleksandra Zamachowska z KKS Kraków. W kategorii dzieci /roczniki 2000-2001/ bardzo dobrą 8 lokatę wywalczyła Laura Wierzbicka z UKS „Trójka Radlin”.