Derby ROW-u dla Olimpii

Derby ROW-u dla Olimpii - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Wodzisław Śląski:

Drugi raz w tym sezonie koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław zwyciężyły w małych derbach regionu. W rozegranym w ubiegły wtorek meczu, kadetki Olimpii pokonały na wyjeździe zawodniczki RMKS Rybnik w stosunku 43:56. Mimo, iż tym razem obyło się bez dwóch dogrywek to mecz dostarczył sporo emocji i obfitował w dramatyczne zwroty akcji.

Kwarta pierwsza to przewaga zawodniczek z Wodzisławia, które  grając rozsądnie w ataku oraz momentami agresywnie w obronie wypracowały sobie 8-punktową przewagę (12:20) W kwarcie drugiej nastąpił nieoczekiwany zwrot wydarzeń. Zmiana systemu obrony RMKS Rybnik zdezorganizowała ofensywne poczynania Olimpijek i pozwoliła gospodyniom nie tylko odrobić straty z kwarty pierwszej ale osiągnąć 6-punktowe prowadzenie w połowie spotkania (31:25).  Początek kwarty trzeciej to zacięta walka „kosz za kosz” jednak pod koniec tej części gry, coraz lepiej  funkcjonująca w ataku, drużyna Olimpii ponownie odzyskała prowadzenie 34:36. W kwarcie czwartej uwidoczniła się już zdecydowana przewaga Wodzisławianek, które wygrały tę odsłonę meczu w stosunku 9:20 a całe spotkanie 43:56.

W drużynie Olimpii ponownie najskuteczniejszą zawodniczką okazała się Julia Karwot – zdobywczyni 19 punktów.  Pozostałe punkty dla drużyny z Wodzisławia zdobyły:  Aleksandra Piechaczek 15, Agnieszka Wiertelak 14 oraz Marta Cywka 4, Angelika Drózd 2, Patrycja Tatarczyk 2,  W meczu wystąpiły również Patrycja Mika (0) oraz Agnieszka Kałuża (0).  Najskuteczniejszą zawodniczką drużyny RMKS była Korga Katarzyna (17)

Kolejny mecz zawodniczki Olimpii Wodzisław Śląski rozegrają już w najbliższy wtorek – 29.11 o godzinie 18.00 w hali Gimnazjum nr 2. Przeciwnikiem Olimpijek będzie drużyna MKS Strzelce Opolskie.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Sport17 kwietnia 202420:38

Koszykarze MKS Wodzisław z wyjazdowym zwycięstwem

Koszykarze MKS Wodzisław z wyjazdowym zwycięstwem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl