Sport30 października 201221:11

Pierwsze zwycięstwo Zorzy w II lidze

Pierwsze zwycięstwo Zorzy w II lidze - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Aż dwa mecze musiały rozegrać wodzisławskie siatkarki w II lidze w ubiegły weekend. W sobotę naprzeciw naszej drużyny stanęły zawodniczki SMS LO II Opole. Pomimo, iż wcześniejsze dwie towarzyskie potyczki z opolankami siatkarki ZORZY wyraźnie wygrały, okazało się, że gra o ligowe punkty rządzi się swoimi prawami.

W mecz lepiej weszły zawodniczki gości, które grając pewnie i skutecznie, zbudowały w połowie seta siedmiopunktową przewagę i wygrywały już 18:11. Podopieczne trenera Brzezinki nie miały zamiaru składać jednak broni i skutecznie zaatakowały doprowadzając do wyrównania 20:20. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak przyjezdne, które wygrały 25:23. Druga odsłona spotkania przebiegała według tego samego scenariusza – wyrównana gra do 10 punktu, później lepszy fragment gry zawodniczek SMS-u, które wychodzą na prowadzenie 19:12 i pogoń wodzisławianek, które powoli niwelują straty. Siatkarki z Opola nie pozwoliły tym razem się tak łatwo dogonić i doprowadziły do stanu 24:19. Ale wtedy nastąpił niesamowity zryw wodzisławskiej drużyny, która niesiona ogłuszającym dopingiem kibiców, zagrała fenomenalny fragment, broniąc pięć piłek setowych z rzędu i nie pozwoliła rywalkom na zdobycie żadnego punktu, wygrywając seta 26:24! Po tak ciężko wywalczonej drugiej partii, w kolejnej rozpoczęła się prawdziwa siatkarska bitwa – oba zespoły grały „punkt za punkt”, prezentując widzom wiele widowiskowych zagrań i długich wymian. Taka wymiana siatkarskich „ciosów” trwała przez dwa sety – trzeciego wygrały opolanki 25:22, a w czwartym siatkarki ZORZY zrewanżowały im się w takim samym stosunku. O wygranej decydował tie-break, w którym podopieczne trenera Brzezinki od początku narzuciły swój styl gry, powoli powiększając przewagę, aż do stanu 14:9. Zawodniczki SMS Opole zdołały jeszcze obronić dwie piłki meczowe, ale zdeterminowane wodzisławianki przy trzecim meczbolu postawiły na swoim i pierwsze zwycięstwo w II lidze stało się faktem!

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - SMS LO II Opole
3:2 (23:25, 26:24, 22:25, 25:22, 15:11)

W niedzielę przeciwniczkami ZORZY były młode reprezentantki Polski ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS Sosnowiec. Podbudowane pierwszym zwycięstwem wodzisławianki rozpoczęły ze sporym animuszem, wyraźnie dyktując tempo w pierwszej partii spotkania. Bardzo dobra gra podopiecznych trenera Brzezinki skutkowała wygraną w pierwszej odsłonie 25:20. Jednak siatkarki sosnowieckiego SMS to najlepsze młode zawodniczki z całego kraju, więc w secie drugim wzięły się solidnie do pracy i przy wyraźnie słabszej postawie naszej drużyny, wygrały wysoko 25:13. Wstrząs w partii drugiej obudził wodzisławski zespół, który ponownie zaczął grać na wysokim poziomie, nie ustępując sosnowiczankom umiejętnościami. Spotkanie nabrało rumieńców, mocne ataki, skuteczne bloki i ofiarne obrony poderwały kibiców obu zespołów do głośnego dopingu. O wynikach setów decydowały niuanse i pojedyncze błędy. W drużynie z Sosnowca pierwsze skrzypce grała, obdarzona bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, Malwina Smarzek, która atakując z pierwszej i drugiej linii pomyliła się tylko dwa razy, a zatrzymana blokiem została zaledwie raz. Jej skuteczne ataki przesadziły o minimalnych zwycięstwach sosnowieckiej ekipy w końcówkach setów trzeciego i czwartego. Pomimo przegranej siatkarki ZORZY zaprezentowały się bardzo dobrze na tle tak silnych rywalek, walcząc zarówno z przeciwniczkami jak i narastającym zmęczeniem po sobotnim ponaddwugodzinnym maratonie. Szczególne podziękowania należą się również wodzisławskim kibicom, którzy w liczbie 100 (sobota) i 90 (niedziela) głośno dopingowali nasz zespół, pomagając mu przetrwać ciężkie chwile i ciesząc się z każdej wygranej akcji.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - SMS PZPS II Sosnowiec
1:3 (25:20, 13:25, 23:25, 22:25)

MKS ZORZA Wodzisław Śląski: Marta Wójcik (kapitan), Agnieszka Ostrzołek, Aleksandra Małek, Karolina Sowisz, Monika Wieliniec, Judyta Ogerman, Weronika Dusza (libero), Magdalena Prokop, Daria Hibner, Agata Czernecka, Patrycja Szado, Aneta Hiltawska.

Trener: Andrzej Brzezinka

II trener: Jarosław Musiał

Kolejny mecz w II lidze siatkarki ZORZY rozegrają w sobotę, 10.11.2012r – nasza ekipa zagra na wyjeździe z STS Victorią Lubliniec.

Udział w rozgrywkach ŚZPS i PZPS współfinansowany jest przez Miasto Wodzisław Śląski w ramach wsparcia projektu sportowego „Siatkówka – to lubię!”