Sport19 marca 201413:43

14. wygrana zawodników MKS Wodzisław Śląski. Zwycięskie Derby w Rybniku!

14. wygrana zawodników MKS Wodzisław Śląski. Zwycięskie Derby w Rybniku! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
1

Młodzi koszykarze MKS Wodzisław Śląski dalej bardzo dobrze grają w rozgrywkach o mistrzostwo Śląska w kategorii do lat 13. 14 marca 2014 r. odnieśli kolejne, czternaste już zwycięstwo, tym bardziej cenne, że zdobyte na terenie lokalnego rywala – drużyny z Rybnika. Zwycięstwo to było również bardzo istotne z punktu widzenia układu tabeli, gdyż daje drużynie z Wodzisławia dodatni bilans w dwumeczu między tymi zespołami w sezonie 2013/2014. Możliwe, że ta wygrana na finiszu ligi, może być decydująca dla walki o czołowe miejsca w mistrzostwach Śląska. Jednak do końca rozgrywek pozostało jeszcze siedem kolejek.

Pierwszy mecz rozegrany w Wodzisławiu był niezwykle wyrównany, Rybniczanie zwyciężyli czterema punktami 70:66. Decydujące o zwycięstwie punkty zdobyli w końcówce meczu. Zawodnicy MKS -u po ostatniej serii zwycięstw i widocznych postępach, które robią w ostatnim czasie, jechali jednak do Rybnika z mocnym postanowieniem rewanżu. Udało się to osiągnąć.

Pierwsza kwarta była prologiem do tego co miało się dziać w dalszych częściach meczu. Początkowe akcje to bardzo nerwowa gra gospodarzy i seria niecelnych rzutów, co skwapliwie wykorzystali goście prowadząc po kilku minutach 8:0. Jednak dalsza część tej kwarty to popis Mateusza Rakszawy, który był nie do zatrzymania dla obrońców z Wodzisławia, zdobywając w tym fragmencie gry 13 pkt. Gospodarze wygrali pierwszą kwartę 23:12.

W drugiej kwarcie widoczna była dalsza przewaga rybniczan sięgająca już prawie 20 punktów. Jednak nadzieję na „pozostanie w meczu” dobrymi akcjami dali Rafał Szlachta i Patryk Michałowski. Na przerwę MKS Wodzisław schodził przegrywając 37:28.

W szatni MKS-u nastąpiła poważna mobilizacja zawodników, która odmieniła grę w drugiej połowie. Gra koszykarzy z Wodzisławia w trzeciej i czwartej kwarcie była koncertowa. Udało się zdominować zespół rybnicki determinacją i bardzo agresywną grą w obronie. Znakomicie w obronie zaprezentował się jak zwykle duet wodzisławskich „wieżowców”: Łukasz Przybyła i Robert Szlachta, którzy blokowali rzuty rywali i zbierali piłki po niecelnych rzutach. Do tego skuteczność rzutów z gry po szybkich kontrach była chwilami doskonała. Celowali w tym elemencie gry: Łukasz Laskowski, Rafał Szlachta i Patryk Michałowski. Bardzo dobre wejście odnotował Michał Adamczyk, który uporządkował grę w ataku na początku 3. kwarty. Cieszy coraz lepsza i skuteczna gra w meczach tego ambitnego zawodnika.

Po meczu swoją obecnością szatnię wodzisławskiej drużyny zaszczycił „Ojciec” rybnickiej koszykówki trener Andrzej Zygmunt. Jest to jeden z najlepszych szkoleniowców w młodzieżowej koszykówce w Polsce, wychowawca wielu wybitnych, polskich koszykarzy – reprezentantów Polski. Pogratulował On bardzo dobrej gry zespołu wodzisławskiego i ocenił naszą drużynę, jako posiadającą zawodników o bardzo dobrych warunkach fizycznych, robiącą stałe postępy, ze znakomitą perspektywą na przyszłość. Będzie to zapewne kolejny bodziec dla naszej utalentowanej młodzieży do jeszcze lepszej pracy treningowej i wytyczania sobie coraz wyższych celów.

MKKS Rybnik - MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI 73:88 (23:12, 14:16, 12:28, 24:32)

Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Szlachta Rafał 24, Michałowski Patryk – kapitan zespołu 18, Laskowski Łukasz 16, Szlachta Robert 14, Przybyła Łukasz 8, Adamczyk Michał 6, Płonka Grzegorz 2. W zawodach brał też udział: Kyrcz Szymon, Moczała Dawid, Tkocz Patryk, Sosna Jakub, Grieger Jakub, Zanibol Adrian. Trener zespołu: Marek Malik.

Mamy nadzieje, że wszyscy zawodnicy tego zespołu w roku szkolnym 2014/2015 znajdą się w klasie sportowej o profilu koszykówka w Gimnazjum Nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu, gdzie będą mogli dalej szlifować swoje talenty.

Uczestnictwo w rozgrywkach jest częścią zadania „Po zdrowie i przyszłość z wodzisławską koszykówką i narciarstwem biegowym. Projekt na rok 2014.", które jest wspierane przez Prezydenta Miasta Wodzisław Śl.

tekst: MKS Wodzisław Śląski