Sport21 lipca 201414:05

Grand Prix MTB Euroregionu Silesia 2014

Grand Prix MTB Euroregionu Silesia 2014 - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Godów: W dniu 20 lipca 2014 na kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Krostoszowicach odbyły się zawody sportowe w kolarstwie górskim w ramach GRAND PRIX MTB EUROPREGIONU SILESIA 2014. W zawodach uczestniczyły 62 osoby w 12 kategoriach. Zgromadziły one uczestników zarówno z Polski, jak i z Republiki Czeskiej.

Na zawody zostały przygotowane dwie trasy w zależności od kategorii i stopnia trudności. Pierwsza trasa przygotowana była dla najmłodszych uczestników rajdu, którzy rozpoczęli swoje zmagania o godzinie 11:00. Druga trasa była już znacznie trudniejsza. Przebiegała ona przez zwałowisko kamienia w Krostoszowicach i Skrzyszowie. Trasa ta liczyła około 7 kilometrów.
W wyścigu kategorii Masters B zwycięzcą został Jiři Sedlaček obecny mistrz świata w swojej kategorii. Po zakończeniu zawodów nastąpiło losowanie nagrody głównej w postaci roweru, ufundowanej przez Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. Szczęśliwcem, który wygrał nagrodę główną, został pan Tomasz Słupek.