Najnowsze wiadomości

Sport10 października 201409:40

Koszykarze MKS Wodzisław Śl. pokonali Mistrzów Śląska

Koszykarze MKS Wodzisław Śl. pokonali Mistrzów Śląska  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
1
Wodzisław Śląski:

Nasz zespół do konfrontacji z Mistrzami Śląska ostatnich trzech sezonów „Wojanem” Pawłowice przystąpił niezwykle skoncentrowany i rządny odniesienia zwycięstwa. Jednak wygrana nie przyszła łatwo, a losy meczu ważyły się do ostatnich minut czwartej kwarty. Pierwsze akcje to brak skuteczności gospodarzy i przewaga gości, jednak końcówka pierwszej kwarty i początek drugiej, to świetna gra zawodników wodzisławskich i przewaga, która osiągnęła 20 punktów.

Jak się później okazało, „Wojan” nie odrobił straty do końca, choć mecz był niezwykle zacięty i emocjonujący. Świetne zawody rozegrał jeden z pięciu członków kadry wojewódzkiej wywodzących się z wodzisławskiego MKS -u Patryk Michałowski, który w całym meczu zagrał ze skutecznością rzutów z gry 79%, zebrał 8 piłek z tablicy, zaliczył 3 przechwyty i 6 razy asystował. EVAL Patryka w tym spotkaniu to 29! Bardzo solidnym zawodnikiem był też Robert Szlachta, trzymający przez całe zawody wysoką skuteczność i zabezpieczający zbiórki piłki z tablicy. Chłopcy cały czas się uczą, popełniają wiele błędów, ale nie można im odmówić talentu, bardzo dobrych warunków fizycznych, pracowitości i dużych perspektyw na przyszłość. Wygrana w tym meczu potwierdziła po raz kolejny, że ta drużyna ma szanse nawiązania do najlepszych wyników wodzisławskiej koszykówki.

MKS WODZISŁAW – WOJAN PAWŁOWICE 83:77 ( 29:21, 23:19, 16:21, 15:16) Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Michałowski Patryk 22, Laskowski Łukasz 18 – kpt. zespołu, Przybyła Łukasz 12, Szlachta Robert 12, Adamczyk Michał 6, Kyrcz Szymon 4, Szlachta Rafał 3, Moczała Dawid 2, Płonka Grzegorz 2, Skrzydło Filip 2. W zawodach brał też udział: Zanibol Adrian. Trener zespołu: Marek Malik.

ZAPRASZAMY na najbliższy mecz zespołu MU-14 MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI – POGOŃ Ruda Śl. w poniedziałek 20.10.2014, godz. 18.00 do hali ZS Nr 3 w Wodzisławiu Śląski (Osiedle Piastów)
Wszyscy koszykarze MKS Wodzisław rocznik 2001 są uczniami klasy sportowej w Gimnazjum Nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śl.