Sport26 lutego 201112:04

Multimedalistki z MKS Wodzisław

Multimedalistki z MKS Wodzisław - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

W dniach od 14 do 20 lutego w Zakopanem odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biegach narciarskich. Wręcz niespotykany występ zaliczyły młode biegaczki MKS Wodzisław, Sabina Śpiewak i Dominika Bielecka, które na siedem możliwych do zdobycia medali wywalczyły aż 6 krążków.

Dla MKS Wodzisław dwa złote i dwa srebrne medale zdobyła Sabina Śpiewak, a młodsza Dominika Bielecka wywalczyła 2 złota i 1 brąz. Już w pierwszym dniu zawodniczki zdominowały konkurencję w biegu sprinterskim na dystansie 1 km stylem klasycznym. Dominika Bielecka zdobyła Mistrzostwo Polski a Sabina Śpiewak vice mistrzostwo Polski -to był tylko początek wielkich sukcesów tych zawodniczek.

Następnego dnia potwierdziły, że zdobyte wcześniej medale nie były przypadkiem. Zawodniczki wywalczyły kolejne dwa. Tym razem Mistrzynią Polski na dystansie 5 km stylem klasycznym została Sabina Śpiewak a Dominika Bielecka zajęła 3 miejsce.

Kolejny dzień zmagań na mistrzostwach Polski w stylu dowolnym na dystansie 7,5kmF przyniósł następny srebrny medal Sabinie Śpiewak a Dominika w tym biegu zajęła 7 miejsce. W ostatnim dniu Mistrzostw Polski odbyły się biegi sztafetowe na dystansie 6 x 1 km stylem dowolnym i tu zawodniczki MKS Wodzisław potwierdziły, że są absolutnie najlepsze w Polsce w swojej kategorii wiekowej dokładając złoty medal i kolejny tytuł Mistrzyń Polski dla zawodniczek MKS Wodzisław.

Obie zawodniczki zostały multimedalistkami tych Mistrzostw. Jest to niewątpliwie największy sukces biegaczy MKS Wodzisław w historii ale także sportu wodzisławskiego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i nie tylko.