Sport27 listopada 201410:25

Zwycięstwo MKS Wodzisław w Pawłowicach po dramatycznym meczu

Zwycięstwo MKS Wodzisław w Pawłowicach po dramatycznym meczu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Drugi zwycięski mecz rundy rewanżowej rozgrywek w strefie śląsko-opolskiej, eliminacji do Mistrzostw Polski Młodzików Starszych MU-14, nad bardzo groźnymi rywalami z Bytomia i Pawłowic pozwala mieć nadzieje na końcowy sukces w tych rozgrywkach. Byłby to awans do rozgrywek centralnych.

Wojan Pawłowice - MKS Wodzisław Śląski  48 : 57 ( 12:7, 10:11, 16:8, 10:31!) Punkty dla MKS Wodzisław Śl. zdobyli: Laskowski Łukasz kpt. zespołu 20, Michałowski Patryk 12, Adamczyk Michał 10, Szlachta Robert 10, Przybyła Łukasz 4, Szlachta Rafał 1. W zawodach brali też udział: Kyrcz Szymon, Płonka Grzegorz, Skrzydło Filip, Moczała Dawid, Zanibol Adrian, Kaczor Remigiusz i Wojtowicz Miłosz. Trener zespołu: Marek Malik.

Koszykarze MKS Wodzisław pokonali w meczu wyjazdowym Mistrzów Śląska ostatnich trzech sezonów „Wojana” Pawłowice. Dokonali tej sztuki po raz drugi w tym sezonie i to w „jaskini lwa”, pięknej hali w Pawłowicach. Jest to obiekt sportowy o zupełnie innej charakterystyce niż sala w Wodzisławiu. Poza większymi rozmiarami, obiekt ten wyposażony jest w tablice i obręcze koszy o niespotykanym w okolicy, bardzo dynamicznym odbiciu piłki po nawet minimalnie nieprecyzyjnym rzucie do kosza. Nasi zawodnicy przez trzy pierwsze kwarty meczu nie potrafili poradzić sobie z tymi warunkami. Mając skuteczność rzutową najniższą w sezonie 23% i grając słabo w obronie, nie potrafili się przeciwstawić gospodarzom, którzy po trzech kwartach prowadzili 38:26 i byli pewni udanego rewanżu za porażkę w Wodzisławiu różnicą 6 punktów. Jednak pozostała jeszcze czwarta kwarta, w której piątka w składzie: Laskowski Łukasz, Michałowski Patryk, Adamczyk Michał, Szlachta Robert, Przybyła Łukasz dokonali rzeczy rzadko spotykanej, odrobili straty i wygrali to spotkanie w sposób zdecydowany, dziewięcioma punktami. Wynik czwartej kwarty 10:30! dla MKS Wodzisław.

Dokonali tego grając z dużą determinacją i agresją w obronie na całym boisku, doprowadzając przeciwnika do nerwowości i mało składnych akcji w ataku kończonych nieprzygotowanymi, mało skutecznymi rzutami na kosz. Ten element zadecydował i pozwolił zaprezentować swoje walory naszym wysokim zawodnikom Łukaszowi Przybyła (15 zbiórek) Robertowi Szlachta (8 zbiórek) i Patrykowi Michałowskiemu(11 zbiórek). Zawodnicy Ci zdominowali zbiórki piłki na swojej tablicy, uruchamiając świetne kontry kończone celnymi rzutami Łukasza Laskowskiego i Michała Adamczyka. Łącznie w tym meczu wodzisławianie mieli 55 zbiórek piłki z tablic.

Dzięki udanemu finiszowi, zawodnicy MKS mogli odtańczyć w hali Mistrzów swój radosny taniec zwycięstwa.

Zapraszamy na najbliższy mecz zespołu MU-14 MKS Wodzislaw Śląski – GTK Gliwice w poniedziałek 01.12.2014, godz. 18.00 do hali ZS Nr 3 w Wodzisławiu Śląski (Osiedle Piastów). Wszyscy koszykarze MKS Wodzisław rocznik 2001 są uczniami klasy sportowej w Gimnazjum Nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śl.

Mecz jest częścią zadania „Po zdrowie i przyszłość z wodzisławską koszykówką i narciarstwem biegowym projekt na rok 2014”, które jest wspierane przez Miasto Wodzisław Śląski.

Autor: MKS Wodzisław Śląski, a.harz@naszraciborz.pl