Sport16 listopada 201508:01

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski zmierzyła się z KU AZS UŚ Katowice

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski zmierzyła się z KU AZS UŚ Katowice  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

W szóstej kolejce rozgrywek II Ligi Kobiet licznie zgromadzona w hali Gimnazjum nr 2 publiczność miała okazję oglądać rywalizację dwóch czołowych zespołów rozgrywek. Na przeciwko siebie stanęły: niepokonana jak do tej pory ekipa ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski i mające jedną porażkę na swoim koncie akademiczki z Katowic. Po prezentacji zawodniczek najpierw obie drużyny i kibicie minutą ciszy uczcili pamięć ofiar zamachów terrorystycznych w Paryżu, a później rozpoczęła się rywalizacja

Od pierwszych minut spotkanie obfitowało w emocje, a prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Lepiej wystartowały zawodniczki AZS-u jednak chwilę później celnym rzutem za trzy punkty pierwsze prowadzenie Wodzisławiankom zapewniła Karolina Mikołajewska. Rywalizacja kosz za kosz trwała do ósmej minuty pierwszej kwarty, kiedy to faulowana przy celnym rzucie za dwa punkty Agata Majka pewnie wykonała rzut osobisty i wyprowadziła Olimpię na trzypunktowe prowadzenie. Co prawda odpowiedź AZS-u nastąpiła natychmiast za sprawą N. Nowak i na tablicy wyników znowu pojawiło się tylko minimalne prowadzenie Olimpijek jednak kolejna akcja 2 1 A. Majki i celne rzuty najpierw Joanny Soboty, a chwilę później Kingi Dzierbickiej spowodowały, że ekipa Olimpii na pierwszą przerwę schodziła z ośmiopunktowym prowadzeniem 24:16. W drugiej kwarcie obraz meczu nie zmienił się. Bardzo dobrze znowu wystartowały zawodniczki AZS-u, które w ciągu dwóch minut zniwelowały różnicę punktową do trzech „oczek” 26:23, jednak w kolejnych minutach za sprawą celnych rzutów W. Oskwarek, J. Kocon (1x3) K. Mikołajewskiej i S. Krupy Olimpia ponownie najpierw odbudowała, a później powiększyła przewagę, która na koniec kwarty wynosiła (42:32). W kolejnej - trzeciej części - meczu ambitnie walczące akademiczki znowu starały się odrabiać stratę, a dobrze w tym fragmencie wykorzystujące swoją przewagę pod koszem Olimpijki ponownie ją odbudowywały. W efekcie po celnym rzucie za trzy punkty K. Dzierbickiej w ostatnich sekundach kwarty Olimpia znowu minimalnie powiększyła swoją przewagę tym razem do 12 punktów (64:52). W ostatniej części meczu, mimo że już w pierwszej minucie boisko musiała opuścić najskuteczniejsza zawodniczka Olimpii A. Majka, pozostałe Olimpijki z każdą akcją powiększały przewagę. Bardzo aktywnie grająca w ataku S. Krupa wspomagana przez W. Oskwarek oraz Joannę Sobotę i K. Mikołajewską wyprowadziły zespół na wysokie prowadzenie, a ostateczny wynik 85:61 dla Olimpii ekwilibrystycznym rzutem za dwa punkty w ostatniej sekundzie ustaliła J. Kocon.

Szóste już zwycięstwo odniesione przez Olimpię umocniło zespół na pozycji lidera tabeli. Kolejne swoje spotkanie we własnej hali podopieczne trenera Korzenia rozegrają już w najbliższą sobotę 21 listopada o 16.00, a przeciwnikiem będzie znowu AZS ale tym razem z Częstochowy.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - KU AZS UŚ Katowice 85:61 (24:16, 18:16, 22:20, 21:9)

Punkty dla Olimpii zdobyły: A. Majka 17, J. Sobota 16, K. Dzierbicka 13, K. Mikołajewska 12, S. Krupa 12, W. Oskwarek 7, J. Kocon 5, A. Piechaczek 3.

Autor: Grzegorz Korzeń , dawid@naszwodzislaw.com

Aktualności17 kwietnia 202413:29

Gorzyccy policjanci spełnili marzenie Bartka [FOTO]

Gorzyccy policjanci spełnili marzenie Bartka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Kultura i Edukacja16 kwietnia 202406:17

Za nami VI Festiwal Akademicki

Za nami VI Festiwal Akademicki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Sport17 kwietnia 202420:38

Koszykarze MKS Wodzisław z wyjazdowym zwycięstwem

Koszykarze MKS Wodzisław z wyjazdowym zwycięstwem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl