Sport19 września 201600:56

B klasa: Fatalna druga połowa Bieńkowic. Pierwszy komplet punktów Bełsznicy

B klasa: Fatalna druga połowa Bieńkowic. Pierwszy komplet punktów Bełsznicy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Gorzyce:

Niedzielne popołudnie w Bieńkowicach stało pod znakiem meczu wicemistrza poprzedniego sezonu z beniaminkiem tych rozgrywek. Początek meczu należał do gospodarzy, choć ci swą przewagę potwierdzili dopiero w 22. minucie. Strzał zza pola karnego na bramkę zamienił Michał Konsek. Nie trwało długo, a miejscowi powiększyli swe prowadzenie za sprawą samobójczego trafienia kapitana Bełsznicy, Henryka Krupy. Strata drugiego gola zmobilizowała gości do śmielszych ataków. Jeden z nich, tuż przed przerwą zakończył się zdobyciem gola kontakotowego. Defensywa gospodarzy zaspała, a interwencja bramkarza Bieńkowic, choć ofiarna, okazała się nieskuteczna. Bramkę ładnym lobem zdobył Marcin Szymiczek.

O drugiej części meczu zespół gospodarzy z całą pewnością chciałby zapomnieć. Był w niej cieniem siebie, co rusz popełniając błędy w defensywie. Dwa z nich zakończyły się odebraniem piłki, a następnie szybkimi atakami, pewnie zamienionymi na bramki. Kibice Bieńkowic przecierali oczy ze zdumienia. Nie wierzyli bowiem, że zespół, który w pierwszej połowie grał naprawdę dobrze, w czasie zaledwie kwadransa przerwy może tak diametralnie zmienić swe zachowanie na boisku. Niektórzy z sympatyków dociekali nawet, czy ekipa Sebastiana Kuliga nie została czasem w szatni. Na nic zdały się utyskiwania kibiców. Bieńkowice zaczęły co prawda na powrót atakować, lecz za każdym razem brakowało czegoś, co postawiłoby przysłowiową kropkę nad i, czy to przyłożonej w odpowiednim momencie głowy, czy nogi. Miejscowym zdecydowanie brakowało pomysłu na grę, co wykorzystał zespół gości, strzelając swą czwartą bramkę i ustalając wynik meczu na 2:4. Dla beniaminka z Bełsznicy był to pierwszy komplet punktów w sezonie 2016/2017.

LKS Bieńkowice - LKS Rozwój Bełsznica 2:4 (2:1)

1:0 Michał Konsek 22'
2:0 Henryk Krupa 31' (samob.)
2:1 Marcin Szymiczek 43'
2:2 Grzegorz Szymiczek 47'
2:3 Grzegorz Szymiczek 54'
2:4 Tomasz Palasz 90+2'

Żółte kartki: Marcin Jaromin, Dawid Grabiec (Bieńkowice); Grzegorz Szymiczek, Tomasz Palasz (Bełsznica)

Składy

LKS Bieńkowice: Patryk Suchanek - Marcin Jaromin (55. Grzegorz Adamczyk), Michał Nowak (75. Radosław Stępnicki), Rafał Herda, Dawid Grabiec, Kamil Wereszyński, Paweł Chojak (60. Sebastian Kulig), Adrian Konsek (44. Artur Bąk), Michał Konsek, Mateusz Foreiter, Przemysław Psota (kpt.)
Pozostali rezerwowi: Piotr Skremik, Paweł Wenerski, Robert Marciniak
Opiekun: Sebastian Kulig
Kierownik drużyny: Arnold Pawlik

LKS Rozwój Bełsznica: Paweł Lubszczyk - Tomasz Palasz, Marcin Ochojski, Marek Poloczek (15. Błażej Stajer), Aleksander Kucza, Grzegorz Szymiczek, Henryk Krupa (kpt.), Marcin Szymiczek, Łukasz Ciuberek (40. Mateusz Benczek), Krzysztof Komisarczyk (65. Sowa Marcin), Sławomir Zychma (35. Tomasz Buchta)
Pozostali rezerwowi: Mariusz Bolik
Opiekun: Tomasz Palasz
Kierownik drużyny: Józef Hanzlik

Spotkanie sędziowali: Sławomir Kozioł (sędzia główny); Adam Kozielski, Adam Pielczyk (asystenci)

Autor: Grzegorz Piszczan, gpiszczan@naszraciborz.pl