Sport24 stycznia 201708:17

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski. Przypomniany smak zwycięstwa

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski. Przypomniany smak zwycięstwa - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Zawodniczki pierwszoligowego zespołu seniorek Olimpii Wodzisław Śląski przypomniały sobie jak smakuje zwycięstwo w pierwszoligowych zmaganiach. 21 stycznia koszykarki zmierzyły się na własnej hali z zespołem MKS-u MOS Karkonosze Jelenia Góra.

Po inauguracyjnym, rozpoczynającym sezon wyjazdowym zwycięstwie w Gorzowie Wielkopolskim przyszło pasmo trzynastu spotkań bez zwycięstwa. Dopiero w meczu z zespołem MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra górą były nasze zawodniczki zwyciężając 80 : 70. Spotkanie rozpoczęło się od dość szybkiego prowadzenia Olimpii 9 : 2, by jednak później spuścić nieco z tonu i na koniec pierwszej kwarty prowadzić różnicą tylko dwóch punktów 16 : 14. W drugiej kwarcie to przyjezdne wyszły na prowadzenie zdobywając 5 punktów pod rząd i prowadząc 19 : 16. Wtedy nastąpiła seria celnych rzutów za 3 punkty - trzykrotnie Aleksandra Lewoń-Sczansny i raz Katarzyna Klimowska oraz celnych rzutów za 2 punkty Agaty Majki. Wyprowadziło to Olimpię na prowadzenie po drugiej kwarcie 40 : 32, które na zakończenie trzeciej kwarty wzrosło na 63 : 47. W czwartej kwarcie było trochę nerwówki. Prowadzenie zmniejszyło się nawet do siedmiu punktów, ale ostateczny wynik to 10 punktów różnicy i duża radość ze zwycięstwa. Zdobyczą punktową podzieliły się: Agata Majka - 28, Aleksandra Lewoń-Sczansny - 20, Joanna Sobota - 14, Katarzyna Klimowska - 13, Justyna Kocon - 3, Weronika Oskwarek 2.

Autor: ŻKK Olimpia, dawid@naszwodzislaw.com