Najnowsze wiadomości

Sport24 maja 201712:38

Szymon Kostelnik brązowym medalistą Mistrzostw Śląska

Szymon Kostelnik brązowym medalistą Mistrzostw Śląska - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Radlin:

Do udanych należy zaliczyć start młodych zawodników Klubu Gimnastycznego Radlin w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska, które odbyły się w 20 maja w Zabrzu. W zawodach uczestniczyło 9 zawodników z Klubu Gimnastycznego Radlin. Mistrzostwa rozegrane zostały w kategorii młodzika do lat 9. Najlepiej zaprezentował się Szymon Kostelnik, który zdobył brązowy medal w wieloboju gimnastycznym oraz złoty medal w finałach ćwiczeń na podporach.

Następny zawodnik Bartosz Babiarz zajął 5 miejsce w wieloboju oraz złoty medal w konkurencji skoku. Pozostali zawodnicy zajęli kolejno następujące miejsca w wieloboju gimnastycznym: Mateusz Banach – 7 miejsce, Filip Polonius – 11 miejsce, Paweł Fojcik – 12 miejsce, Dominik Myszi – 14 miejsce, Jakub Babiarz – 18 miejsce, zdobywając w finale konkurencji skoku brązowy medal oraz Oskar Ratajczak – 25 miejsce i Michał Mainka 38 miejsce. Pierwsze miejsca w wieloboju gimnastycznym zajęli: Jakub i Kacper Nowak z Iskry Zabrze. W zawodach uczestniczyło 48 zawodników z klubów województwa śląskiego. Trenerami zawodników są Damian Kempny i Tadeusz Sobala.

Z kolei w dniu 3 czerwca 2017 roku o godzinie 10:00, na obiekcie gimnastycznym im. Leszka Blanika rozegrane zostaną Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy południowej obejmujące województwo dolnośląskie i śląskie.

Autor: UM Radlin,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.