Nieudana inauguracja Unii Turza Śląska

Nieudana inauguracja Unii Turza Śląska - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Gorzyce:

Nie wyszła inauguracja sezonu zespołowi Unii Turza Śląska. W pierwszej kolejce rundy jesiennej ekipa Piotra Haudera podejmowała ekipę KS-u Polkowice, i to goście, po 90. minutach meczu mogli w pełni zasłużenie cieszyć się z wygranej i pierwszych trzech punktów.

Gościom wychodziło praktycznie wszystko. Mieli zdecydowanie więcej posiadania piłki, a przez to operowali nią o wiele swobodniej. Ich tajną bronią były szybkie wymiany podań. To właśnie po takiej szybkiej akcji w polu karnym przewrócił się jeden z zawodników gości, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Maciej Bancewicz, który całkowicie zmylił bramkarza gospodarzy, przez co wynik brzmiał 0:1 i nie uległ zmianie do końca pierwszej części inauguracyjnego pojedynku.

W drugiej części nieco bardziej do głosu doszli gracze gospodarzy. Po dziesięciu minutach drugiej odsłony spotkania Dawid Hanzel posłał piłkę do Sławomira Musiolika, ten wpadł w pole karne i uderzył w krótki róg. Jak się okazało strzał ten był celny, dzięki czemu Unici doprowadzili do wyrównania. Zdobycie gola nieco rozluźniło graczy gospodarzy. Niestety, zbyt mocno. Kolejne minuty to kolejne akcje gości, a co gorsza dwie z nich zakończyły się zdobyciem goli. Ostatecznie lepszy okazał się zespół Polkowic, który wygrał w Turzy 1:3.

Unia Turza Śląska - KS Polkowice 1:3 (0:1)

0:1 Bancewicz 26' (k)
1:1 Musiolik 55'
1:2 Magdziak 68'
1:3 Konefał 90+2'

LKS Unia Turza Śląska: Musioł, Powała, Kuczok, Zarychta, Krzyżok (74. Gładkowski), Musiolik, Dariusz Pawlusiński (55. Glenc), Polak, Setlak (88. Jonatan), Szymiczek, Hanzel
Trener: Piotr Hauder

KS Polkowice: Primel, Magdziak, Galas (75. Konefał), Ziemniak, Bancewicz (79. Zawadzki), Szuszkiewicz, Karmelita, Azikiewicz, Michalski, Fryzowicz, Piotrowski (85. Wojciechowski)