Juniorzy Górnika Radlin wrócili na tarczy

Juniorzy Górnika Radlin wrócili na tarczy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Radlin:

W ósmej serii spotkań Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych naprzeciw siebie stanęły zespoły raciborskiej Unii i Górnika Radlin. Ekipa gospodarzy już od początku meczu starała się narzucić rywalom swój styl gry. Po części zrobiła to skutecznie, gdyż co rusz znajdowała się w dogodnych sytuacjach do zdobycia bramki. Na drodze do celu stawał jednak bramkarz gości.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w 22 minucie spotkania po strzale Dawida Migusa. Od tej pory Unii zdecydowanie przeważała na boisku. Goście ograniczali się jedynie do przerywania akcji ofensywnych raciborzan, i gry z kontry. Niestety dla nich, to drugie niezbyt im wychodziło. W pierwszej połowie niedzielnego spotkania padła jeszcze jedna bramka. Jej strzelcem w 30 minucie meczu ponownie był Dawid Migus.

Druga część meczu była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Goście częściej byli przy piłce, lecz na ich nieszczęście niewiele z owego posiadania wynikało. Unici, choć w tej części meczu już tak nie przeważali, to i tak bramki zdobywali. Bramkarza gości w drugiej części spotkania pokonali dwukrotnie. Wpierw piłkę do siatki skierował Paweł Miąsik, a wynik spotkania na 4:0 ustalił Bartosz Łagosz.

KS Unia Racibórz - KS Górnik Radlin 4:0 (2:0)

1:0 Dawid Migus 22'
2:0 Dawid Migus 30'
3:0 Paweł Miąsik 52'
4:0 Bartosz Łagosz 67'

Żołte kartki: Mateusz Rajda, Karol Gładkowski (Unia), Mateusz Szweda, Jarosław Ostrzołek, Marcin Gniadek, Mateusz Kałuża (Radlin)

Składy

KS Unia Racibórz: Kamil Grycman - Paweł Stępiński (kpt.), Adrian Kuczera, Michał Rycka, Dawid Migus (40. Bartosz Łagosz), Filip Radoń, Bogusław Sobek, Paweł Miąsik, Gabriel Szotek, Paweł Witt (40. Mateusz Rajda), Kamil Socha (40. Karol Gładkowski)
Rezerwa: Kacper Kowalczyk
Trener: Wojciech Pytlik
Kierowni drużyny: Jarosław Rachwalski

KS Górnik Radlin: Mateusz Kałuża - Jarosław Ostrzołek (kpt.), Mateusz Szweda (52. Patryk Bizoń), Bartosz Wietecha, Adam Zimoch, Jakub Szafranek (72. Mateusz Kardynalski), Franciszek Zynek (50. Konrad Stisz), Kamil Wimmer, Marcin Gniadek, Wojciech Klimek, Szymon Duda
Rezerwa: Krzysztof Gniadek, Bartosz Mandrysz, Wojciech Szwed, Piotr Jaworski
Trener: Kamil Jackowski
Kierownik drużyny: Michał Jordan

Spotkanie sędziowali: Łukasz Wojaczek (sędzia główny); Kamil Jureczko, Radosław Szymiczek (asystenci)

Autor: Grzegorz Piszczan, gpiszczan@naszraciborz.pl