Sport15 marca 201808:04

Cieszyński horror w wyjazdowym meczu koszykarzy MKS Wodzisław

Cieszyński horror w wyjazdowym meczu koszykarzy MKS Wodzisław - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Wodzisławscy koszykarze w ramach Mistrzostw Śląska U13M udali się na mecz do Cieszyna. Mecz był niezwykle zacięty, pełen zwrotów sytuacji i wyrównany, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich sekund zawodów.

Początek – pierwsze 5 minut pierwszej kwarty należał do wodzisławian prowadzenie 18-6 i nic nie zapowiadało tego co działo się w następnych 5 minutach pierwszej kwarty. Wchodzi na parkiet druga piątka MKS- u i nie potrafi skutecznie wejść w mecz, czego efektem jest przegrane następne 5 minut pierwszej kwarty 2-22! W drugiej kwarcie mecz się wyrównał z lekką przewagą gospodarzy. Cieszynianie na przerwę zeszli prowadząc 51:37 i raczej byli pewni swego. W przerwie w wyniku dogłębnej analizy gry zespołu doszło do ponownej mobilizacji koszykarzy MKS –u, którzy zagrali z wielką ambicją. W drugiej połowie dominowali na parkiecie jednak zabrakło sekund na wyrównanie meczu. Mimo to zespół, który ma w swoich szeregach zdecydowaną większość zawodników o rok i dwa lata młodszych bardzo dobrze radzi sobie w tych rozgrywkach, mając już pewne utrzymanie w Dywizji „B” na kolejkę przed zakończeniem drugiego etapu śląskich rozgrywek . Trzecie miejsce to dla nas bardzo dobra lokata na tym etapie. Najważniejsze jest, że chłopcy robią cały czas postępy w wyszkoleniu koszykarskim, tworzą zgrany TEAM, oraz zdobywają bezcenne doświadczenie meczowe, którego żaden trening nie jest w stanie zastąpić. Takie batalie koszykarskie, jak ta stoczona w Cieszynie wykuwają charakter zespołu na lata.

Kolejny swój rekord zdobytych punktów ustanowił Mikołaj Baran tym razem zdobywca 48 pkt. Kapitan wodzisławskiej drużyny jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców śląskich rozgrywek.

Stela Cieszyn - MKS Wodzisław 85:82 (28:20, 23:17, 18:22, 16:23)

Punkty dla MKS WODZISŁAW zdobyli: Mikołaj Baran 48 Mikołaj Kolarski 14, Kuba Żurek 6, Krzysztof Jargoń 4, Adrian Plewnia 4 , Michał Nawrocki 2, Maciej Chmielewski 2, Karol Kozielski 2. W zawodach brali też udział: Bartosz Jordan , Maciej Łazarczyk, Pascal Sternal, Kosma Kolarczyk. Trener zespołu - Marek Malik

Fotorelacja z meczu: Izabela Kolarska

Autor: MKS Wodzisław Śląski, fot. Izabela Kolarska, redakcja@naszwodzislaw.pl