Najnowsze wiadomości

Sport29 marca 201821:47

Mistrzostwo Śląska dla siatkarek ZORZY Wodzisław Śląski

Mistrzostwo Śląska dla siatkarek ZORZY Wodzisław Śląski - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Wodzisław Śląski:

Wiele emocji przyniósł wodzisławskim kibicom piłki siatkowej pojedynek na szczycie I Ligi Śląskiej piłki siatkowej kobiet, który odbył się w sobotę, 24 marca, pomiędzy dotychczasowymi liderkami tabeli – ZORZĄ Wodzisław Śląski, a zajmującą drugie miejsce BURZĄ Mikołów. Obie drużyny walczą o prawo startu w zmaganiach o awans do rozgrywek szczebla centralnego i każda strata punktowa może zniweczyć plany awansu, zatem do pojedynku siatkarki obu zespołów przystąpiły bardzo skoncentrowane i z ogromną wolą walki.

Pierwsze dwie odsłony potoczyły się po myśli podopiecznych trenera Andrzeja Brzezinki, które w połowie setów odskakiwały rywalkom na kilka punktów i przewagę tą utrzymywały zwyciężając odpowiednio 25:20 i 25:18. Świetne wrażenie robiły w tej części meczu wodzisławskie środkowe – Stanisława Kwiecień i Wiktoria Melska, które potrafiły mijać nawet potrójny blok i mocnymi atakami zdobywać punkty dla naszej ekipy, a swoje trzy grosze dorzuciła zagrywką kapitan ZORZY – Agnieszka Ostrzołek.

Wodzisławskim kibicom po dwóch setach wydawało się, że trzecia odsłona będzie zatem już tylko formalnością. Nic bardziej mylnego. Zawodniczki BURZY Mikołów, nie mając już nic do stracenia, zmieniły kompletnie swój styl gry – zaczęły grać bardzo szybkie piłki do skrzydeł, próbując zgubić wysoki wodzisławski blok. Przyjezdne poprawiły również znacząco grę w obronie i siatkarkom ZORZY było już znacznie trudniej zdobywać punkty. Do połowy seta trwała siatkarska wymiana ciosów, w której świetnymi zagraniami popisywały się naprzemiennie obie ekipy, ale później szala zaczęła się przechylać na stronę mikołowianek. BURZA budowała przewagę punktową pomimo mocnych ataków Patrycji Papszun i Agaty Babińskiej oraz obron wodzisławskiej libero – Moniki Kuczery. Efektem dominacji zespołu z Mikołowa było ich zwycięstwo 25:20.

Czwarta część spotkania również zaczęła się pod dyktando BURZY, która kontynuowała swoją dobrą grę, natomiast wodzisławianki miały problem ze znalezieniem skutecznej recepty na rywalki. Nie oznacza to jednak, że mecz miał przebieg jednostronny, obie drużyny popisywały się świetnymi, mocnymi atakami, skuteczną i ofiarną grą w obronie oraz wysokim i pewnym blokiem. Kibice obu zespołów mieli wielokrotnie szansę na oklaskiwanie, długich, pięknych siatkarskich akcji, a poziom emocji rósł z każdą chwilą. Przyjezdne, które zbudowały sobie czteropunktową przewagę, zbyt szybko zaczęły jednak myśleć o tie-breaku i nie sądziły, że wodzisławianki zdołają jeszcze odrobić straty. Natomiast siatkarki ZORZY nie złożyły broni i po serii skutecznych akcji, doszły rywalki przy stanie 23:23. Świetnie grą naszej drużyny dyrygowała wtedy rozgrywająca ZORZY – Karolina Dziwisz, mocnymi atakami popisywały się Agata Babińska, Patrycja Papszun i Agnieszka Ostrzołek, wrócił skuteczny blok, w którym brylowały Stanisława Kwiecień i Wiktoria Melska, a wodzisławska libero – Monika Kuczera dwoiła się i troiła w obronie. Pomimo bardzo dobrej gry w końcówce seta, to rywalki stanęły jednak przed szansą jego zakończenia, prowadząc 24:23. Podopieczne trenera Brzezinki obroniły piłkę setową, za sprawą piekielnie mocnego ataku Agaty Babińskiej z lewego skrzydła, by w następnej akcji skontrować rywalki i wyjść na prowadzenie 25:24 – ponownie po mocnym ataku Babińskiej. Piłka meczowa dla ZORZY zakończyła się walką nad siatką, z której zwycięsko wyszła raz jeszcze Agata Babińska. Szał radości na trybunach i po wodzisławskiej stronie boiska przerwał jednak arbiter, który dopatrzył się dotknięcia siatki przez wodzisławiankę w tej akcji. Na niewiele zdały się protesty siatkarek ZORZY, decyzja została utrzymana i mecz toczył się dalej, a emocje tylko rosły. Skuteczna kontra zawodniczek BURZY przyniosła im druga piłkę setową przy stanie 25:26, którą ponownie precyzyjnym atakiem obroniła Agata Babińska, jubilatka, obchodząca właśnie w sobotę osiemnaste urodziny. W kolejnej akcji mikołowianki niedokładnie rozegrały piłkę, co przyniosło ZORZY prowadzenie 27:26 i drugą piłkę meczową, którą siatkarki BURZY obroniły atakiem Kariny Jakuć. Wtedy do akcji wkroczyła atakująca wodzisławianek – Patrycja Papszun, piekielnie mocnym atakiem z lewego skrzydła doprowadzając do trzeciej piłki meczowej przy stanie 28:27. W ostatniej akcji siatkarki ZORZY blokiem zmusiły rywalki do kiwnięcia piłki, podbitej przez libero Monikę Kuczerę. Rozgrywająca naszej drużyny, Karolina Dziwisz świetnie wystawiła piłkę do Patrycji Papszun, która atomowym atakiem w czwarty metr boiska, „przybijając gwoździa”, jak w siatkarskim żargonie określa się tak wykonane zagranie, zakończyła ten energetyczny pojedynek na szczycie tabeli. 29:27 w ostatnim secie i zwycięstwo 3:1 w całym meczu, pozwoliło wodzisławiankom na kolejkę przed zakończeniem zmagań w grupie mistrzowskiej I Ligi Śląskiej piłki siatkowej kobiet zapewnić sobie tytuł Mistrzyń Śląska seniorek i awans do dalszych gier o powrót na wyższy szczebel rozgrywek.