Sport7 maja 201808:25

Weekendowe starty zawodników wodzisławskiego Relaksu

Weekendowe starty zawodników wodzisławskiego Relaksu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Zawodnicy wodzisławskiego Relaksu spędzili tydzień majowy na startach w imprezach sportowo - rekreacyjnych.

W sobotę 28 kwietnia w Marklowicach odbył się turniej tenisa stołowego dla amatorów. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Izabela Marciniec, drugie miejsce zdobyła Anastazja Tomecka. W kategorii najstarszych weteranów nie znalazł sobie równych Antoni Szwab pokonując wszystkich przeciwników. Czwarte miejsce wywalczył Edward Żukiewicz.

1 maja z kolei w Krapkowicach odbył się XXXVI bieg uliczny. Zawody zaliczane są do najstarszych w Polsce i cieszą się dużym zainteresowaniem. Na starcie stanęło 701 biegaczy, a wśród nich reprezentant klubu TKKF Relaks Wojciech Kaptur. Wodzisławianin zajął 241 miejsce w kategorii open i wygrał kategorię M70+ z czasem 0,48,44, drugi na mecie był Franz Dylla z Bochum reprezentujący Tarnów Opolski z czasem 0,51,49, a trzeci Werner Legomiński z Mysłowic z czasem 0,53,15.

W czwartek, 3 maja w Radlinie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował turniej tenisa stołowego z okazji Święta Konstytucji. Tutaj również nie zabrakło zawodników wodzisławskiego klubu TKKF Relaks. Podobnie jak w 8. Maratonie Opolskim zorganizowanym przez Opolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Wydarzenie odbyło się 6 maja. W półmaratonie wystartowało 366 biegaczy, wśród których Wojciech Kaptur. Zawodnik Relaksu zajął w kategorii open 182 miejsce, wygrał kategorię M70+ z czasem 1:50:32 wyprzedzając Wacława Wanata z Wrocławia z czasem 2:25:41.

Autor: red., dawid@naszwodzislaw.com