Sukcesy wodzisławskich tenisistów stołowych w 6. Grand Prix Polski Weteranów

Sukcesy wodzisławskich tenisistów stołowych w 6. Grand Prix Polski Weteranów  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
1
Region:

W dniach 18-19.02 odbyło się 6. Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. Zawody zostały rozegrane w Hali Sportowej Omega w Jastrzębiu-Zdroju.

W turnieju wzięły udział 24 kobiety i 138 mężczyzn z całej Polski. Zawodników podzielono na 11 grup wiekowych.

Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF „RELAKS” w Wodzisławiu Śląskim w zawodach reprezentowali:
1. Kategoria K60 – Tomecka Anastazja,
2. Kategoria M50 – Balawajder Bogusław, Matusewicz Sławomir,
3. Kategoria M65 – Wrzód Jerzy,
4. Kategoria M70 – Kaptur Wojciech,
5. Kategoria M75 – Szwab Antoni,

Do turnieju głównego zawodów spośród zawodników Relaksu zakwalifikowali się: Antoni Szwab, Wojciech Kaptur i Bogusław Balawajder. W kategorii K60 w której startowała Anastazja Tomecka rozegrano od razu turniej główny, bez wcześniejszych eliminacji. Nasza reprezentantka zajęła w nim piąte miejsce.

W grach eliminacyjnych bardzo dobrze spisał się Wojciech Kaptur wygrywając swoją grupę po zwycięskich pojedynkach z Markiem Sajdakiem z Gliwic 3:0 i Karolem Czyżem z Ustronia 3:2. W grach finałowych wodzisławianin pokonał Jerzego Przygodę z Kobylej Góry 3:2 i Jaroszyńskiego Franciszka z m. Czempiń 3:0. Dopiero w finale rozgrywek Wojciech Kaptur uległ Bronisławowi Kurzakowi z Dąbrowy woj. świętokrzyskie 3:1 (11:4, 4:11, 11:8, 11:7) i ostatecznie zajął zaszczytne drugie miejsce w kategorii M70 6.Grand Prix Polski Weteranów. Bogusław Balawajder w drodze do turnieju głównego kategorii M50 pokonał Tomasza Jurgońskiego z Zielonej Góry 3:2 oraz Krzysztofa Sobczaka z Limanowej również 3:2 zajmując pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej. W pierwszym meczu turnieju głównego zawodnik Relaksu uległ Wojciechowi Wójtowiczowi z Tarnowa 3:2, a następnie pokonał Krzysztofa Cudnego z Warszawy 3:0 oraz uległ 2:3 Mirosławowi Lewczukowi ze Świętochłowic. Bogusław Balawajder ostatecznie zakończył rozgrywki w kategorii M50 na miejscu 13-16.

W kategorii M75 Antoni Szwab w grach eliminacyjnych do turnieju głównego zajął drugie miejsce przegrywając swój pierwszy pojedynek z Zdzisławem Orzechowskim z Łowicza 0:3, a następnie pokonując 3:0 Wincentego Pietraszkiewicza z Poznania. W grach finałowych zawodnik Relaksu, kolejno pokonał Janusza Malarza z Tarnobrzegu 3:0, Adama Hnyda ze Świerklańca 3:0 a w finale rozgrywek po zaciętym pojedynku zwyciężył Ryszarda Banaszkiewicza z Brzegu Dolnego 3:2 (10:12, 11:6, 11:13, 11:6, 11:5). Ostatecznie zajmując pierwsze miejsce w kategorii M75 6.Grand Prix Polski Weteranów.

Celem rozegranych zawodów była: popularyzacja tenisa stołowego, udział jak największej ilości zawodników w wieku weterana w aktywnym i czynnym życiu sportowym oraz zdobycie punktów do Ogólnopolskiego Rankingu Weteranów we wszystkich kategoriach wiekowych. Zawody zorganizowali: Polski Związek Tenisa Stołowego w Warszawie, Śląski Związek Tenisa Stołowego w Katowicach, Urząd Marszałkowski w Katowicach, Urząd Miasta Jastrzębie Zdrój, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju, Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego w Jastrzębiu-Zdroju.

Autor: Sławomir Matusewicz,fot. Wojciech Kaptur,