Aktualności15 kwietnia 201407:40

Uczniowie ZST w Wodzisławiu kolejny raz najlepsi w kraju!

Uczniowie ZST w Wodzisławiu kolejny raz najlepsi w kraju!  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

W dniach 10 - 12 kwietnia 2014 roku w Lublinie odbyły się zawody centralne XXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowało się 82 uczniów z całego kraju. Wśród 19 laureatów olimpiady znalazło się 5 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.

Przygotowani przez Tomasza Wardengę uczniowie wodzisławskiej „Budowlanki” nie dali szans swoim rywalom i zajęli dwa pierwsze miejsca. Na 1. stopniu podium stanął Daniel Mazurek z klasy III technikum budowlanego, tuż za nim uplasował się Adrian Katryniok, uczeń klasy drugiej. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze Paweł Pieczka z klasy 4. (miejsce VII), a laureatami olimpiady zostali także Kamil Bugla  (XII miejsce) i  Dawid Milimąka (XIV miejsce). Razem z chłopcami do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowała się też Angelika Rutkowska, która  zdobyła tytuł finalisty.

Dzięki indywidualnym osiągnięciom całej szóstki Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim zajął I miejsce w Rankingu Szkół Zawodowych, zdobywając Puchar Ministra Infrastruktury i Rozwoju.

W klasyfikacji uczestników tytuł laureata zdobyli:
Daniel Mazurek, I miejsce, uczeń klasy III,
Adrian Katryniok, II miejsce, uczeń klasy II,
Paweł Pieczka, VII miejsce, uczeń klasy IV,
Kamil Bugla, XII miejsce, uczeń klasy III,
Dawid Milimąka,    XIV miejsce, uczeń klasy III,
Tytuł finalisty zdobyła Angelika Rutkowska - uczennica klasy II.

Organizatorem olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

źródło: ZST Wodzisław Śląski

Sport28 marca 202411:19

Martyna Pietroszek z medalami mistrzostw Polski. Sztafeta też na podium

Martyna Pietroszek z medalami mistrzostw Polski. Sztafeta też na podium - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl