Aktualności20 października 201409:31

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski pokonała przeciwników

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski pokonała przeciwników - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

W swoim kolejnym meczu rozgrywek II Ligi Kobiet seniorska drużyna ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski pokonała we własnej hali ekipę Wisły II Can Pack Kraków 74:54. W pierwszej połowie spotkania kibice zgromadzenia w hali Gimnazjum nr 2 oglądali bardzo wyrównany pojedynek. Już w pierwszej kwarcie dwukrotnie zmieniała się drużyna prowadząca, a czterokrotnie na tablicy wyników pojawiał się remis.

Gdy w szóstej minucie drugiej kwarty, po kolejnym udanym zagraniu najskuteczniejszej w całym meczu zawodniczki Olimpii - Agaty Majki, wodzisławianki odskoczyły na 8 punktów, wydawało się, że nastąpi przełamanie i Olimpia będzie zwiększać swoją przewagę. Niestety siedem kolejnych punktów zdobyły Wiślaczki i przewaga koszykarek z Wodzisławia w dziewiątej minucie II kwarty stopniała do zaledwie 1 punktu (26:25). W ostatnich minutach pierwszej części gry, za sprawą punktów zdobytych przez Justynę Kocon oraz Agnieszkę Wiertelak, drużyna Olimpii powiększyła minimalnie swoją przewagę i na przerwę schodziła prowadząc 29:25. Oczekiwany przez kibiców przełom nastąpił dopiero w trzeciej kwarcie meczu. Seria 14 punktów z rzędu zdobytych przez A. Majkę "przerwana tylko trójką" A. Piechaczek wyprowadziły Olimpię na 13 punktów przewagi (40:27), a w chwilę później seria 7 punktów J. Soboty i dwa "oczka" Wiolety Walochy ustaliły wynik 55:38 na koniec kwarty trzeciej. W ostatniej kwarcie koszykarki z Wodzisławia kontrolowały przebieg spotkania i mimo zrywu krakowianek pomiędzy czwartą a szóstą minutą ostatniej części gry ostatecznie powiększyły przewagę do 20 punktów wygrywając 74:54. Kolejne spotkanie zawodniczki Olimpii rozegrają ponownie we własnej hali 8 listopada o godzinie 16.00 a przeciwnikiem będzie zespół IKAR Niepołomice. ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - Wisła II Can Pack Kraków 74:54 (19:14, 10:11, 26:13, 19:16) Punkty dla Olimpii zdobyły: A.Majka 32, J. Sobota 19 (2x3), J. Kocon 8 (1x3), M. Opiatowska 6, A. Piechaczek 3 (1x3), A. Wiertelak 3, W.Walocha 2, K. Pawlik 1, M. Cywka, J. Karwot, K. Mikołajewska K. Walocha 0.

Autor: Grzegorz Korzeń, dawid@naszwodzislaw.com