Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja17 stycznia 201707:03

Liceum w Rydułtowach współpracuje z Uniwersytetem Śląskim

Liceum w Rydułtowach współpracuje z Uniwersytetem Śląskim  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
1
Reklama
Rydułtowy:

W środę 11.01 w Centrum Konferencyjnym Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie przedstawiciele uczelni podpisali umowy o współpracy naukowo-dydaktycznej pomiędzy Wydziałem a czterema liceami z województwa śląskiego. W tym gronie znalazło się również Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach.

Współpraca ta ma zapewnić uczniom wyższą jakość kształcenia i umożliwić im pełniejszy rozwój, pogłębianie wiedzy i zainteresowań. Celem umów jest umożliwienie licealistom udziału w wykładach, warsztatach oraz innych zajęciach realizowanych przez pracowników Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji. 

Przybyłych przywitał dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji prof. dr hab. Zenon Gajdzica. Całość poprowadziła dr Kinga Czerwińska prodziekan ds. promocji i współpracy ze środowiskiem lokalnym. W uroczystości wzięła udział także Danuta Maćkowska – członkini zarządu powiatu wodzisławskiego odpowiedzialna za powiatową oświatę. 

Ze strony Uniwersytetu umowy sygnował prorektor ds. Kształcenia i Studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek, który wygłosił także wykład pt. „Co zrobi Staś, gdy dorośnie?”. W imieniu Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach umowę podpisał dyrektor dr Piotr Skowronek. 

Dla licealistów, którzy przybyli do Cieszyna wraz z dyrektorami swoich szkół, przygotowana została prezentacja wszystkich kierunków studiów realizowanych na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji, którą omówiła mgr Edyta Diakowska-Kohut. Następnie młodzież wzięła udział w zajęciach zaproponowanych przez pracowników wydziału. Były to do wyboru: wykład-prezentacja multimedialna dr. Grzegorza Odoja pt. „Stereotypy i uprzedzenia kulturowe, czyli jak widzimy »Innych«”; wykład dr. hab. Macieja Kurcza pt. „Dlaczego jesteśmy mięsożercami? Jakie są relacje między kulturą a jedzeniem mięsa oraz czy dzisiaj dla tego rodzaju pokarmu istnieje jakaś alternatywa”?; warsztaty arteterapeutyczne dr Magdaleny Bełzy; warsztaty dr hab. Barbary Grabowskiej i dr hab. Anny Szafrańskiej-Gajdzicy pt. „Tolerancja i stereotypy wokół nas” oraz warsztaty mgr Jolanty Gisman-Stoch z animacji społeczno-kulturalnej. 

Autor: Dział Promocji UŚ; oprac. WPR,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.