Sport3 października 201613:00

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski. Udany mecz na rozpoczęcie sezonu

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski. Udany mecz na rozpoczęcie sezonu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Wodzisław Śląski: Na swój pierwszy meczu rozgrywek I Ligi Kobiet zawodniczki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski udały się aż do Gorzowa Wielkopolskiego, aby walczyć z drużyną AZS AJP II Gorzów Wielkopolski.

Już pierwsza kwarta meczu pokazała, że będzie to bardzo wyrównany i zacięty pojedynek. Mimo zaangażowania i walki żadna z drużyn w tym fragmencie meczu nie była w stanie narzucić swojego stylu gry stąd, po dziesięciu minutach meczu, na tablicy wyników był remis 15:15 . Delikatna przewaga Olimpii zarysowała się dopiero w drugiej połowie drugiej kwarty. Przy stanie 18:17 dla AZS-u w 6 minucie tej części gry seria punktowa 11:2 wodzisławskich koszykarek wyprowadziła Olimpię na ośmiopunktowe prowadzenie 20:28. W trzeciej odsłonie meczu gra toczyła się punkt za punkt, co pozwoliło utrzymać Olimpijkom wypracowaną w drugiej kwarcie przewagę jednak w ostatniej odsłonie spotkania sytuacja na boisku uległa zmianie. Gdy w drugiej minucie kwarty, po „trójce” najskuteczniejszej w szeregach Olimpii J. Soboty, przewaga Olimpii wzrosła do 9 punktów (37:46) do odrabiania strat zerwały się gospodynie. Szybkie osiem punktów akademiczek z Gorzowa przy zerowej zdobyczy wodzisławianek spowodowało, że w czwartej minucie przewaga Olimpii stopniała do zaledwie jednego punktu. Czas wzięty przez trenera Korzenia i rozmowa z zawodniczkami przyniosły spodziewany efekt. Olimpijki poprawiły grę w obronie, uspokoiły grę w ataku i odrobiły utraconą przewagę wygrywając ostatnie 5 minut meczu 3:9 i w efekcie całe spotkanie 48:55. - Jest to nasz historyczny, bo pierwszy, mecz w I lidze, więc bardzo się cieszę, że go wygraliśmy. Kluczowe dla meczu okazały się dwa fragmenty - najpierw końcówka II kwarty, kiedy dzięki rozważnej grze w ataku wypracowaliśmy sobie ośmiopunktowe prowadzenie, a później końcówka meczu, kiedy w trudnej sytuacji udało nam się odbudować przewagę. Gratuluję swoim dziewczynom zaangażowania, cieszę się, że debiuty na tak wysokim poziomie rozgrywkowym naszych wychowanek wsparte rutynowanymi zawodniczkami okazały się zwycięskie. Dla nas jako beniaminka w rozgrywkach będzie to bardzo trudny sezon. Ciągle nie gramy jeszcze w pełnym składzie więc każde zwycięstwo jest wielkim sukcesem, a już zwycięstwo odniesione na wyjeździe cieszy podwójnie - tak mecz skomentował trener zespołu G. Korzeń.

Kolejne spotkanie zawodniczki Olimpii Wodzisław rozegrają przed własną publicznością w sobotę 8 października, a przeciwnikiem naszych koszykarek będzie UKS BASKET SMS Aleksandrów Łódzki. Początek spotkania rozgrywanego w hali Gimnazjum nr 2 o godzinie 16.00.

AZS AJP II Gorzów Wielkopolski - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 48:55 (15:15, 5:13, 13:13, 15:14). Punkty dla Olimpii zdobyły J. Sobota 21 (1x3), A. Lewoń-Sczansny 14 (3x3) W. Oskwarek 8, K. Walocha 4, J. Kocon 4, W. Walocha 3, K. Pawlik 1 oraz N. Stobiecka, W. Grzegorzek, W. Gorel, L. Cichy.

Autor: ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski , dawid@naszwodzislaw.com