Naprzód Rydułtowy zremisował w Łabędach

Naprzód Rydułtowy zremisował w Łabędach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
1
Rydułtowy:

W 9 kolejce klasy okręgowej Naprzód Rydułtopwy udał się do Łabęd. Pierwsza połowa spotkania mogła się podobać, piłkarze grali szybko i z pomysłem. Pierwsze okazje dla gości zmarnował Krzysztof Śleziak w 7 i 10 minucie.

Kilka minut później odpowiedzieli łabędzianie: najpierw w 12 minucie strzelał Dłubała w 16 gospodarze objęli prowadzenie. Po wymianie piłki w polu karnym na listę strzelców wpisał się Dawid Majerowski. 24 i 25 minuta okazały się pechowe dla Patryka Margecioka – dwie żółte i w efekcie czerwona kartka – trzeba jednak przyznać, że kapitan gości od początku wyglądał jakby nie chciał dokończyć tego spotkania. Łabędzianie „poczuli krew” i przycisnęli rywali jeszcze mocniej. Przez kolejne 10 minut dobre lub doskonałe okazję marnowali: Dłubała, Majerowski, Guzy i Kantor. W 40 minucie pojedyncza kontra gości przyniosła im strzał w słupek, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zupełnie niespodziewanie goście po dośrodkowaniu z lewej strony i strzale głową Sebastiana Pielczyka doprowadzili do wyrównania.

Po przerwie piłkarze wyglądali jakby zupełnie ostygli. Do 65 minuty działo się niewiele. Potem Łabędzianie przypomnieli sobie, że grają z przewagą jednego zawodnika i zaatakowali odważniej. Bramkarza gości ponownie próbowali zaskoczyć Dłubała, Guzy i wprowadzony po przerwie Plech, jednak wszystkie te próby nie miały szans na powodzenie. Po sobotnim meczu na Fiołkowej mieliśmy dwóch rannych – brak zabitych. A Łabędzianie po raz szósty z rzędu podzieli się punktami, tym razem remisując 1:1.

Autor: Michał Wojtowicz (ltslabedy.pl),