Trampkarze Lubomi lepsi w starciu z raciborską Unią

Trampkarze Lubomi lepsi w starciu z raciborską Unią - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Lubomia:

Na boisku PWSZ przy Wyszyńskiego w Raciborzu doszło dziś do ciekawego starcia. Lider rozgrywek trampkarzy młodszych, czyli ekipa Lubomi pojechał do Raciborza, gdzie mierzył się z zespołem raciborskiej Unii, który plasował się na trzecim miejscu w tabeli.

Początek spotkania nie zwiastował takiego obrotu spraw. Gra w większości toczyła się w środkowej strefie boiska z lekkim wskazaniem na zespół gospodarzy, którzy po jednej z akcji mogli objąć prowadzenie. Niestety, Jacek Widera z bliskiej odległości trafił jedynie w słupek. Sytuacja ta podziałała mobilizująco na zespół gości, którzy niemal natychmiast odpowiedzieli akcją, którą zdobyciem gola zakończył kapitan przyjezdnych, Błażej Biły. Od tego momentu ekipa Lubomi starała się narzucić swój styl gry młodym Unitom. Robiła to dość skutecznie, bo choć gospodarze się starali, to zbyt wiele nie uzyskiwali. Kolejne udane akcje przeprowadzali za to goście, którzy strzelali kolejne gole. W pierwszej połowię do siatki Unii trafiali jeszcze Jakub Franiczek i Paweł Błaszczok, dzięki czemu na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 0:3 dla Silesii.

W drugiej części meczu gracze Unii postanowili ruszyć do przodu. I choć w tej części meczu zdecydowanie przeważali na połowie i pod bramką Lubomi, to niewiele z ich akcji wynikało. Silesia, która nastawiła się na grę z kontry, wypunktowała Unitów, zdobywając kolejne trzy bramki. Piłkę do siatki kierowali: Jakub Franiczek, Błażej Biły oraz Paweł Błaszczok, czyli ta sama trójka, która pokonała golkipera gospodarzy w pierwszej połowie. Dzięki piątkowej wygranej zespół Wojciecha Matuszka pozostał liderem. Unia, mimo porażki nadal pozostaje na trzecim miejscu w tabeli trampkarzy młodszych.

KS Unia Racibórz - LKS Silesia Lubomia 0:6 (0:3)

0:1 Błażej Biły 17'
0:2 Jakub Franiczek 28'
0:3 Paweł Błaszczok 36'
0:4 Jakub Franiczek 44'
0:5 Błażej Biły 54'
0:6 Paweł Błaszczok 62'

Składy

KS Unia Racibórz: Jakub Halfar - Szymon Nowak, Sebastian Opyd, Wojciech Stępień, Jacek Widera, Filip Tchórz, Oliver Roskosz, Kamil Kodura, Piotr Niewrzoł, Filip Jurecki (kpt.), Nicole Jendrzejczyk
Rezerwowi: Konrad Napierkowski, Rafał Klobuczek, Marek Zawada, Michał Mikołajek, Marcin Myszakowski, Robert Keler