Sport25 stycznia 201610:35

To było emocjonujące spotkanie. Koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski wygrywają kolejny mecz

To było emocjonujące spotkanie. Koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski wygrywają kolejny mecz  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

W ubiegłą sobotę koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski udały się do Sosnowca aby stanąć do walki w meczu na szczycie tabeli z rezerwami ekstraklasowego JAS-FBg Zagłębie Sosnowiec II.

W związku z przełożeniem meczu ekstraklasy drugą drużynę Zagłębia zasiliły zawodniczki pierwszego zespołu: P. Kaczor oraz K. Sikora natomiast w zespole Olimpii z powodu kontuzji w dalszym ciągu na parkiecie nie mogły pojawić się A. Piechaczek oraz W. Oskwarek.

Od pierwszych minut spotkania inicjatywę przejęły koszykarki Zagłębia, które po dwóch minutach gry i skutecznych akcjach P. Kaczor i K. Rutkowskiej prowadziły 6:0. Olimpia swoje pierwsze punkty zdobyła w 3 minucie za sprawą udanej akcji S. Krupy jednak mimo starań i walki wodzisławskim koszykarkom nie udawało się zmniejszyć przewagi przeciwniczek, która ciągle utrzymywała się na poziomie 5-6 punktów. Sytuacja taka utrzymywała się do 8 minuty pierwszej kwarty. Przy stanie 15:10 dla JAS-u sygnał do odrabiania strat dała kapitan ekipy z Wodzisławia - J. Sobota. Faulowana w akcji rzutowej pewnie wykonała dwa rzuty osobiste a w chwilę później akcją 2 1 popisała się najskuteczniejsza zawodniczka Olimpii - A. Majka i na tablicy wyników pojawił się pierwszy remis 15:15. Do końca kwarty na parkiecie obserwowaliśmy koszykarską wymianę ciosów punkt za punkt, w której minimalnie lepsza okazała się Olimpia i to nasz zespół schodził na przerwę prowadząc 21:22.

Drugą kwartę Olimpia rozpoczęła dużo lepiej niż pierwszą. W ciągu czterech minut po akcjach J. Soboty i K. Dzierbickiej wodzisławianki odskoczyły na 9 punktów (22:31) przejmując kontrolę nad spotkaniem. Spokojne prowadzenie nie trwało jednak długo. Dobrze grające koszykarki Zagłębia w siódmej minucie tej części gry zmniejszyły przewagę do 4 punktów (30:34) i ponownie mecz się wyrównał. Do końca pierwszej połowy gry żadnemu z zespołów nie udało się zmienić dzielącego je dystansu punktowego i na długą przerwę oba zespoły schodziły przy ciągle czteropunktowym prowadzeniu Olimpii (37:41).

Początek trzeciej kwarty to najpierw walka kosz za kosz jednak w miarę upływu czasu dystans punktowy pomiędzy zespołami się zmniejszał i w efekcie w 7 minucie, po celnym zagraniu P. Kaczor znowu mieliśmy wynik remisowy 47:47. Odrobienie strat wyraźnie pobudziło koszykarki Zagłębia, a w poczynaniach ofensywnych Olimpii dało się zauważyć brak zdecydowania. Nieudane zagrania w ataku spowodowały, że gospodynie wyprowadziły kilka skutecznych kontr i w 10 minucie trzeciej kwarty to one przejęły inicjatywę prowadząc 56:49. W samej końcówce kwarty K. Dzierbicka dwoma celnymi rzutami osobistymi zmniejszyła przewagę sosnowiczanek do 5 punktów (56:51).

Czwarta kwarta jak przystało na mecz czołowych drużyn ligi dostarczyła kibicom jeszcze więcej emocji. Olimpia znowu dobrze zaczęła i w 4 minucie ostatniej odsłony wyszła na prowadzenie 60:58. Odpowiedź drużyny Zagłębia była jednak natychmiastowa - rzut za trzy punkty K. Rutkowskiej znowu wyprowadza JAS na prowadzenie 61:60. Olimpia odpowiada punktami A. Majki i J. Soboty i w 7 minucie znowu prowadzi 64:61. Kolejne 4 punkty najskuteczniejszej w tym meczu zawodniczki Zagłębia K. Rutkowskiej powodują, że ponownie prowadzą gospodynie 65:64. Ostatnie dwie minuty należały jednak do Olimpii. Dobrze broniące zawodniczki z Wodzisławia nie pozwoliły gospodyniom zdobyć żadnego punktu natomiast faulowane w akcjach ofensywnych pewnie wykonały sześć z ośmiu rzutów osobistych i odskoczyły na 5 punktów (65:70) W ostatnich sekundach spotkania piłkę przechwyciła jeszcze J. Kocon i celnym rzutem z biegu przypieczętowała ostatecznie zwycięstwo Olimpii 65:72. Trener G. Korzeń skomentował mecz: - Było to dla nas bardzo trudne spotkanie. Wielokrotnie traciliśmy prowadzenie jednak chwała moim zawodniczkom za to, że ciągle w takich momentach podrywały się do walki. W końcówce trzeciej kwarty przeżywaliśmy trudne chwile jednak po naradzie w przerwie na czwartą kwartę wyszliśmy już bardziej skoncentrowani w obronie i z większą pewnością w ataku co pozwoliło nam odrobić straty. Myślę, że było to bardzo dobre spotkanie w wykonaniu obu drużyn więc tym bardziej się cieszę, że to my możemy zapisać sobie dwa kolejne, bardzo ważne punkty.

JAS-FBg Zagłębie Sosnowiec II vs. ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 65:72 (21:22, 16:19, 19:10, 9:21). Punkty; A. Majka 21, J. Sobota 19, S. Krupa 13, K. Dzierbicka 13 (2x3), J. Kocon 6 oraz K. Mikołajewska, W. Walocha, K. Walocha, P. Kurzawa 0.

Autor: ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski, dawid@naszwodzislaw.com

Aktualności23 kwietnia 202411:35

LPR w akcji w Rydułtowach. Serce pasażera opla zatrzymało się

LPR w akcji w Rydułtowach. Serce pasażera opla zatrzymało się - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

Niespokojny wtorkowy poranek w regionie. Na ulicy Raciborskiej w Rydułtowach lądował śmigłowiec LPR. Choć w internecie i na wielu grupach WhatsApp pojawiła się informacja o potrąceniu, to do niego nie doszło. U pasażera jednego z przejeżdzających ulicą samochodów doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Poszkodowany trafił do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju.

red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Aktualności23 kwietnia 202410:27

O ideologii Slow City w Wodzisławiu Śląskim

O ideologii Slow City w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Miasto Wodzisław Śląski
Aktualności23 kwietnia 202413:29

Gmina Godów. Edukacja ekologiczna w przedszkolach [FOTO]

Gmina Godów. Edukacja ekologiczna w przedszkolach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Gmina_Godów
Aktualności24 kwietnia 202411:05

Jubilaci świętowali złote i szmaragdowe gody [FOTO]

Jubilaci świętowali złote i szmaragdowe gody [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

50 i 55 lat temu obiecali sobie życie na dobre i na złe. Ich wspólna wędrówka trwa do dziś i jest symbolem uczucia, którym od tylu lat siebie darzą. Wczoraj, 23 kwietnia, w Pałacu Dietrichsteinów małżonkowie z radością i niemałym wzruszeniem obchodzili złote i szmaragdowe gody.

wodzislaw-slaski.pl, fot. Dorota Piecha/UM
Aktualności24 kwietnia 202419:48

Od 1 maja cyklobusy wyruszą w trasy

Od 1 maja cyklobusy wyruszą w trasy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl