Sport22 stycznia 201718:56

IX Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów. Wystartowało ponad stu zawodników

IX Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów. Wystartowało ponad stu zawodników - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Pszów: Dziś w Pszowie odbył się IX bieg o Puchar Burmistrza Miasta. Zawodnicy zmierzyli się z 12 km trasą przebiegającą przez Krzyżkowice oraz Pszowskie Doły. Start oraz meta znajdowała się przy budynku OSP w Krzyżkowicach. WYNIKI.

22 stycznia odbył się 9 Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów. Tradycyjnie styczniowe zawody po pszowskich dołach przyciągnęły dużą rzeszę biegaczy z całego regionu. Lista startowa została zamknięta na 2 tygodnie przed startem kiedy osiągnęła 150 nazwisk. Ostatecznie w niedzielnych zawodach wystartowało 101 biegaczy oraz 32 kijkarzy. Pogoda była idealna na zawody, lekki mróz oraz mocne słońce sprawiły że las zaprezentował się w całej krasie. Zawodników przywitali: Ireneusz Stachowski - Prezes Formy Wodzisław Śląski oraz Katarzyna Sawicka-Mucha - Burmistrz Miasta Pszów. Punktualnie o 11.00 biegacze ruszyli do zmagań na 12 km trasie. Nordikowcy mieli do przebycia 5 km. Po początkowym płaskim odcinku sportowcy napotkali podbiegi z których ostatni był najbardziej wyczerpujący.

Zawody biegowe wygrał Grzegorz Szymura z Leszczyn. Jego czas to 46 minut i 52 sekundy. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Kubik z Lubomi a trzecie Kamil Bednorz. Wśród kobiet najlepsza była Beata Wrońska z Zabrza. Drugie miejsce zajęła Michalina Janowska z Rybnika a trzecie Wioletta Brychcy.  Zawody nordic walking wygrał Bogdan Cyrus przed Ryszardem Kłysiem oraz Piotrem Niechwiejczykiem. Kolejność wśród pań: Marzena Spychała, Barbara Olschimke-Marmurowicz, Sylwia Libardi-Kłyś. Każdy z zawodników na mecie otrzymał medal projektu Barbary Kowalczyk-Stachowskiej z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Pszowa Czesława Krzystały.

Podczas ceremonii dekoracji zwycięzców oraz quizu z nagrodami obecny był również Wiceburmistrz Miasta Pszowa Dawid Topol, który jednocześnie zaprosił wszystkich zebranych na 10 już jubileuszowy bieg w przyszłym roku. Organizatorami zawodów byli: Miasto Pszów oraz Klub Sportowy Forma Wodzisław Śląski. Sponsorem głównym Regatta Polska a fundatorem ostatniej nagrody - sanek - sklep Monsun Sport z Wodzisławia Śląskiego. W zawodach wzięła udział spora grupa zawodników KS Forma. Miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli: Paweł Nalepka, Krystian Noga, Arkadiusz Kubik, Krzysztof Lesik, Adam Koloska, Radosław Reclik, Iwona Dębowska.