Najnowsze wiadomości

Sport4 kwietnia 201707:06

XVIII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego o Puchar Starosty Żywieckiego

XVIII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego o Puchar Starosty Żywieckiego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Wodzisław Śląski: W zeszłą niedzielę wystartował dookoła Jeziora Żywieckiego XVIII Półmaraton o Puchar Starosty Żywieckiego, w zawodach uczestniczył również Wojciech Kaptur z KRS TKKF Relaks Wodzisław Śląski.

Trasa półmaratonu wyznaczona została na odcinku 21 km 97,5 metra i przebiegała ulicami: start - Żywiec Rynek, ul. H. Sienkiewicza, ul. Żeromskiego, Al. Wolności, Rondo Śródmieście, przeprawa mostowa i dalej Rondo Wesoła, ul.Wesoła, Zarzecze, ul. Beskidzka, Mała Tresna, Zapora, Tresna, Oczków, Żywiec Zadziele, ul. Krakowska, ul. H. Sienkiewicza; meta - Żywiec Rynek.

Łącznie w biegu wystartowało 1721 zawodników, nie tylko z Polski, ale i z Kenii, Czech, Słowacji, Węgier oraz Wielkiej Brytanii.

Najszybciej - z czasem 01:06:01 minął metę Kenijczyk Joel Maina Mwangi. Wśród kobiet najszybsza była Węgierka Zita Kacser, która przebiegła trasę w czasie 01:22:25. Zawodnik klubu Relaks z Wodzisławia Śląskiego Wojciech Kaptur został sklasyfikowany na 811 miejscu. Natomiast w kategorii M70 nasz reprezentant zajął drugą lokatę z czasem 01:56:21. Zwycięzcą tej kategorii został Ryszard Chojnacki z Wrocławia, który minął metę z czasem 01:51:28. Trzecie miejsce w kategorii M70 zajął Marek Pawlak z Tych z czasem 02:01:45.

Autor: Sławomir Matusewicz, fot. Irena Kaptur,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.