A klasa. Górnik Pszów napędził stracha liderowi z Tworkowa

A klasa. Górnik Pszów napędził stracha liderowi z Tworkowa - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Pszów:

Środowe popołudnie w Tworkowie przebiegało pod znakiem II kolejki A klasy Podokręgu Racibórz. Ekipa gospodarzy podejmowała zespół Górnika Pszów. I choć faworytem wydawali się gospodarze, to w pewnym momencie zrobiło im się naprawdę gorąco. Wszystko za sprawą stylu, jaki zaprezentowali gracze LKS Tworków. Choć spotkanie to ostatecznie wygrali, dzięki czemu utrzymali pozycję lidera A klasy, to gra z całą pewnością nie dawała powodów do dumy.

Jeszcze przed pierwszy gwizdkiem sędziego odbyła się krótka uroczystość, w czasie której wójt gminy Grzegorz Utracki, sołtys Tworkowa Andrzej Bulenda, prezes LKS-u Marian Bartosz oraz były sternik klubu z gminy Krzyżanowice Zygmunt Gajda przecięli wstęgę na pierwszej części zadaszenia trybun, które zostało wykonane na obiekcie przy ulicy Głównej. Włodarz gminy obiecał, że są duże szanse na to, że już wkrótce rozpoczną się prace nad budową zadaszenia kolejnej części trybun.

Po części oficjalnej oba zespoły ruszyły do walki. Pierwsze minuty nie zwiastowały tak bezbarwnego pojedynku. Gospodarze ruszyli śmiało do ataku, lecz mimo ich starań wynik ciągle brzmiał 0:0. Dopiero w 27 minucie po strzale Wojciecha Podolaka rezultat zmienił się na 1:0. Od tego momentu gra coraz bardziej zwalniała. Goście wykorzystali to w stu procentach, doprowadzając do wyrównania po strzale Roberta Świerczka, który najprzytomniej zachował się pod bramką przeciwnika. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej odsłony.

W drugiej części meczu gra nie zmieniła się znacząco. Nadal toczona była dość wolno. Gracze gospodarzy próbowali atakować, z kolei przyjezdni jedynie rozbijali ich ataki i wyprowadzali kontry. Po jednej z nich, w 59 minucie meczu pszowski Górnik wyszedł na prowadzenie. Strzelcem gola ponownie był Robert Świerczek. Tworków, podrażniony stratą drugiego gola ruszył do ataku. Wyrównanie zajęło zespołowi Adama Jachimowicza dokładnie osiem minut. W 67 minucie piłkę do siatki wpakował Patryk Buchcik, dając tym samym nadzieję na dobry wynik ekipy z gminy Krzyżanowice.

Podbudowani wyrównaniem gracze gospodarzy ruszyli do ataku. Niestety ich kolejne ataki byly przerywane przez gości, którzy już tylko odliczali czas do końcowego gwizdka sędziego. Zachowanie to zemściło się na nich w doliczonym czasie gry. Wtedy to do piłki doszedł Wojciech Podolak i strzałem na dalszy słupek pokonał bramkarza Pszowa. Zaraz po tym trafieniu arbiter zakończył środowe zawody. Tworków, choć wygrał, to swą grą nie porwał. W najbliższy weekend zespół Adama Jachimowicza czeka kolejna ciężka przeprawa. Tym razem rywalem zespołu lidera A klasy będzie zespół raciborskiego Brzezia.

LKS 05 Tworków - TS Górnik Pszów 3:2 (1:1)

1:0 Wojciech Podolak 27'
1:1 Robert Świerczek 32'
1:2 Robert Świerczek 59'
2:2 Patryk Buchcik 67'
3:2 Wojciech Podolak 90'

Żólte kartki: Andrzej Miensopust (LKS 05 Tworków); Szymon Ostrzołek (TS Górnik Pszów)

Składy

LKS 05 Tworków: Marek Świrzewski - Szymon Grud, Marek Fojcik, Andrzej Miensopust, Maciej Jędrzejewski, Łukasz Tolpa (55. Marek Pytlik), Patryk Buchcik, Artur Leśniak (86. Oliwier Kołek), Wojciech Podolak, Piotr Złoty (kpt.), Kamil Szałkowski
Pozostali rezerwowi: Krzysztof Złoczowski, Jakub Klimaszka
Trener: Adam Jachimowicz
Kierownik drużyny: Dawid Gawlina

TS Górnik Pszów: Dawid Broda - Jarosław Lach, Szymon Ostrzołek (89. Artur Ryborz), Andrzej Kłosok (kpt.), Ireneusz Węgrzyk (75. Dawid Bugiel), Robert Świerczek, Szymon Kubala, Sebastian Gawlik, Tymoteusz Nowak, Marcin Gomołka, Marcin Koczy (75. Marek Ryborz)
Trener: Tomasz Gajewski
Kierownik drużyny: Marian Krakowczyk

Spotkanie sędziowali: Dariusz Lenort (sędzia główny), Piotr Poznański, Czesław Porwoł (asystenci)

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl