Sport22 września 201823:36

Grad bramek w Nędzy. Gospodarze gromią Rogów!

Grad bramek w Nędzy. Gospodarze gromią Rogów! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Gorzyce:

Po porażce 2:7 w ubiegły weekend nastroje kibiców Nędzy nie napawały optymizmem, pomimo że przyjezdni z Rogowa w tym sezonie punktowali jedynie raz, pokonując Kornowac. Zapowiadało się ciekawe starcie podczas 8 kolejki klasy okręgowej...

Od początku spotkania do ofensywy ruszyła drużyna gospodarzy, która starała się spokojnie budować ataki przy grającej dość nerwowo drużynie gości. Kiedy po 10 minutach „granie piłką” nie przynosiło pożądanego efektu, posłana została długa piłka, którą na gola zamienił Mariusz Frydryk. Bramka wprowadziła jeszcze więcej nerwowości w drużynie Rogowa, którą nie tylko można było zobaczyć, ale także usłyszeć. Między innymi, atmosfera doprowadziła do utraty drugiej bramki. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, sporo zamieszania i najbardziej czujny Michał Grzesik wpakował piłkę do siatki. Kiedy wszystko wskazywało na to, że kolejną bramkę może strzelić tylko Nędza, goście po trzech rzutach rożnych z rzędu w końcu zadali cios, 2:1. W tym czasie mecz się wyrównał, do tego stopnia, że w 40 minucie Tomasz Kozielski, po przepięknym strzale z rzutu wolnego w lewy górny róg bramki, doprowadził do remisu. Wydawałoby się, że taki wynikiem zakończy się pierwsza połowa. Jednak gospodarze wyprowadzili zabójcze uderzenia. Dwie składne akcje, które na gole w 44 i 45 minucie zamienił Mariusz Frydryk, sprawiły, że goście z opuszczonymi głowami schodzili do szatni.

Druga połowa przypominała bliźniaczo pierwszą, z tym, że przewaga LKS-u była jeszcze bardziej widoczna. Gospodarze prowadzili grę, jednak marnowali sytuacje, za sytuacją. Zemściło się to w 75 minucie. Po błędzie w obronie, bramkę kontaktową zdobył Piotr Sitek. To nie podcięło skrzydeł zespołowi Marka Hanzela i 3 minuty później ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, dośrodkowanie doskonale zamknął Marek Prusicki. Finish, podobnie jak w pierwszej połowie należał do Nędzy, która w 84 i 87 minucie po doskonałych uderzeniach z dystansu Marka Prusickiego oraz Marcina Stasiowskiego ustaliła wynik meczu.

Po zwycięstwie LKS 1908 Nędza awansowała na 5 miejsce w tabeli, KS Przyszłość Rogów zajmuje 14 pozycję.

LKS 1908 Nędza – KS Przyszłość Rogów 7:3 (4:2)

Składy

LKS 1908 Nędza: Dawid Kozdęba – Filip Erynkwajt, Szymon Paskuda, Mariusz Kalus, Patryk Knura (Tobiasz Tiebler 80'), Michał Grzesik, Adrian Cichecki (kpt.) (Robert Doleżałek 85'), Mateusz Rabiej (Pavel Dziambitski 82'), Marcin Stasiowski (Eliasz Rudek 87'), Marek Prusicki, Mariusz Frydryk
Pozostali rezerwowi: Michał Burdzy, Jan Weiner, Szymon Trzeciakowski
Trener: Marek Hanzel
Kierownik drużyny: Rafał Gwóźdź

KS Przyszłość Rogów: Artur Glenc – Krystian Prusowski (50' Kamil Rybarz), Karol Winkler, Dawid Juzek, Mateusz Rajman (50' Grzegorz Polak), Wojciech Pucka (kpt.), Piotr Sitek, Bartosz Stebel, Łukasz Kubica, Tomasz Kozielski (82' Adam Polak), Jarosław Kołek (26' Denis Waś)
Rezerwowi: Przemysław Rymer
Trener: Radosław Ciuberek
Kierownik drużyny: Joachim Waszek

Spotkanie sędziowali: Sebastian Balon (sędzia główny), Mateusz Wolnik, Wycisk Paweł (asystenci)

Autor: Patryk Cyran, redakcja@naszwodzislaw.com