Najnowsze wiadomości

Sport13 września 202009:58

Dobry występ koszykarzy MKS Wodzisław w nieoficjalnych mistrzostwach Polski w Radomiu [FOTO]

Dobry występ koszykarzy MKS Wodzisław w nieoficjalnych mistrzostwach Polski w Radomiu [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Wodzisław Śląski:

W minionym tygodniu zawodnicy MKS Wodzisław zespołu rocznika 2006 i młodsi brali udział w Nieoficjalnych Mistrzostwach Polski U14M Radom 2020. W turnieju wystąpiły 32 najlepsze drużyn w kraju.

W wyniku losowania wodzisławska drużyna znalazła się w grupie „A”

MKS Wodzisław Śląski
MKS Gróejc
ŁKS Szkoła Gortata Łódź
MKK Basket Gorzów Wielkopolski

W pierwszym meczu turniejowym zawodnicy z Wodzisławia Śląskiego zagrali z jednym z faworytów mistrzostw, bardzo dobrą drużyną z Grójca. Przegrali to spotkanie 82-40. Na osłodę wygrali z tym bardzo mocnym zespołem 4 kwartę 22-8. Ten fakt podbudował koszykarzy z Wodzisławia Śląskiego, dla których był to pierwszy występ w rozgrywkach ogólnopolskich. W późniejszych meczach było już tylko lepiej.

W kolejnym dniu ekipa MKS Wodzisław rozegrała dwa niezwykle dramatyczne i wyrównane spotkania z ŁKS SZKOŁA GORTATA ŁÓDŹ i MKK BASKET GORZÓW WIELKOPOLSKI. W meczach tych do ostatnich sekund ważyły się losy awansu do najlepszej szesnastki w Polsce.

W grupie, każdy z zespołów odniósł jedno zwycięstwo (Gorzów wygrywa z Łodzią plus 20) i decydowała dodatkowa tabelka, gdzie kluczowy okazał się lepszy bilans punktów zdobytych do straconych.

ŁKS SZKOŁA GORTATA - MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI 84 - 77 (17-18,15-19,18-16,23-20 dogrywka 11-4)

Ten mecz to był prawdziwy koszykarski horror. Prowadzenie przechodziło z „rąk do rąk”, aby zakończyć się w regulaminowym czasie remisem 73-73. Doszło do dogrywki, którą wodzisławianie zakończyli grając w 4 zawodników. Stało się tak z uwagi na to, że aż ośmiu wodzisławskich koszykarzy musiało opuścić parkiet z pięcioma przewinieniami na koncie. Prawdopodobnie ten wynik zostanie wpisany do Księgi Guinnessa. Niestety zespół MKS zakończył te zawody porażką, co powoduje lekki niesmak.

MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI - MKK BASKET GORZÓW WIELKOPOLSKI 83-80 (12-16,19-9,19-21,19-23 dogrywka 14-11)

Kolejny mecz dwóch bardzo wyrównanych zespołów. Przez większość meczu to wodzisławianie prowadzili, schodząc na przerwę przy stanie 31-25. Niestety „Basketowi” z Gorzowa udało się w drugiej części gry zniwelować przewagę do remisu. Co skutkowało koniecznością rozegrania dogrywki. MKS wygrywał dogrywkę 14-11 i całe spotkanie, jednak zabrakło „małych oczek” do awansu do najlepszej szesnastki w kraju.

- Szkoda, jednak nie uważamy tych zawodów za nieudane. Pierwsza konfrontacja z czołówką krajową nie wypadła źle. Zebraliśmy mnóstwo doświadczeń i ogrania w meczach o stawkę. To na pewno zaprocentuje. Dowiedzieliśmy się też, ile jeszcze mamy braków nad którymi musimy w pocie czoła pracować na treningach. Jednak na 100% widać światełko w sportowym tunelu. Brawo cała drużyna! Pokazaliście charakter, to bardzo ważne! – relacjonują w wodzisławskim klubie koszykarskim.

Na szczególne wyróżnienie w zespole MKS Wodzisław zasłużyli: Mikołaj Kolarski i Artur Szczeponek.

Punkty turnieju dla MKS Wodzisław zdobyli: Kolarski Mikołaj 78, Szczeponek Artur 30, Jordan Bartosz 25, Nawrocki Michał 20, Jargoń Krzysztof 14, Michnik Mateusz 14, Fierut Jarosław 8, Pożarowszczyk Piotr – kapitan drużyny 6, Łazarczyk Maciej 4, Żurek Kuba 2. Ponadto w zespole wystąpili: Kolarczyk Kosma i Maziarz – Piotrowski Wiktor. Trener zespołu Marek Malik.

Autor: MKS Wodzisław Śląskie, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.