Sport23 stycznia 201310:12

Derby koszykarskie MKKS Rybnik - MKS Wodzisław Śl.

Derby koszykarskie MKKS Rybnik - MKS Wodzisław Śl. - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

21 stycznia w hali sportowej MKKS Rybnik odbył się mecz derbowy w kategorii MU-14. Jak kilkudziesięcioletnia tradycja tych meczy nakazuje, obfitował w wielkie emocje i bardzo wyrównaną rywalizacje sportową drużyn koszykarskich Wodzisławia i Rybnika. Dodatkowego smaku w tym meczu nadawał fakt spotkania ze sobą drugiego i trzeciego zespołu aktualnej tabeli mistrzostw Śląska.

Pierwszy pojedynek w sezonie 2012/2013 w Wodzisławiu Śl. zakończył się po nie mniej zaciętych zawodach wynikiem 62:60 dla MKS Wodzisław Śl. Tym razem lepsi o „oczko” okazali się rybniczanie.

MKKS Rybnik–MKS Wodzisław Śl. 57:56 (19-21, 19-14, 6-14, 13-7)
Punkty dla MKS-u Wodzisław Śl. zdobyli: Banasik Bartosz (17), Wieczorek Jakub (12), Paryło Jan (11), Wilk Bartosz (10), Syska Kamil (4), Wutke Sebastian (2). W zawodach brali też udział: Adamczewski Amadeusz, Wodecki Tomasz, Pawliński Karol, Rybiński Iwo, Adamczyk Adrian. Prochasek Robert. Trener zespołu: Marek Malik.

W meczu wystąpił Bartosz Banasik, którego występ stał pod dużym znakiem zapytania z uwagi na jego wcześniejszą kontuzję. Bartek dzielnie grał w tym meczu, jednak widać było jeszcze brak pełnej pewności w poczynaniach boiskowych.
Świetny początek zawodów miał najwyższy zawodnik, Jakub Wieczorek, który zrobił w ostatnim czasie duże postępy. Dominował w walce na tablicach i popisywał się skutecznymi rzutami do kosza. Zdobył w pierwszej kwarcie 8 pkt. Ciężar gry w ataku na swoich barkach w tej części gry trzymał Bartosz Banasik (10 pkt). Jednym celnym rzutem za 3 pkt. popisał się kapitan drużyny Bartosz Wilk. W drugiej kwarcie najaktywniejszym naszym zawodnikiem był Jan Paryło. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat (38:35).

Trzecia kwarta to najlepszy okres gry wodzisławskiej drużyny, bardzo dobra obrona i przede wszystkim skuteczność rzutowa. Początek czwartej kwarty to dla odmiany przewaga MKKS-u Rybnik. Pierwsze cztery minuty tej kwarty to całkowite zablokowanie celności naszych graczy. Końcówka to był już prawdziwy dreszczowiec, gdzie szala zwycięstwa ważyła się z jednej na drugą stronę do samego końca. W ostatniej minucie gry Bartosz Wilk rzutem za 3 pkt. wyprowadza MKS Wodzisław na prowadzenie jednym punktem. Zespoły zdecydowały się na przerywanie akcji przewinieniami taktycznymi, które prowadziły do rzutów wolnych. Lepiej obciążenie psychiczne znieśli przeciwnicy trafiając ostatnie dwa rzuty. Na 8 sekund przed końcem MKS był jeszcze w posiadaniu piłki jednak nie udało się już doprowadzić do dobrej pozycji rzutowej.

Pozostaje naszym zawodnikom satysfakcja, że w bezpośrednim bilansie między dwoma zespołami jesteśmy lepsi o jeden mały punkt. Ta zasada regulaminu może mieć swoje znaczenie przy układzie tabeli końcowej rozgrywek w wypadku zakończenia gier z równą ilością zwycięstw.
Pojechaliśmy do Rybnika nie w roli faworyta.

Wszyscy koszykarze MKS Wodzisław Śl. rocznik 1999 są uczniami klasy sportowej w Zespole Szkół Nr 3 w Wodzisławiu Śl. Jedynie najmłodszy, Iwo Rybiński jest uczniem klasy VI SP nr 3 w Wodzisławiu Śl.

Aktualna tabela rozgrywek:

Teraz czekają naszą drużynę dwa mecze u siebie: 28.01.2013. i 04.02.2013. z MOSM Tychy i KS Niwą Oświęcim. Początek zawodów o godz. 18.00 w hali ZS nr 3 W Wodzisławiu Śl.