Sport7 października 201310:57

Pierwsze Zwycięstwo Olimpii w I Lidze B Kobiet

Pierwsze Zwycięstwo Olimpii w I Lidze B Kobiet - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski już w pierwszej kolejce rozgrywek I Ligi B kobiet odniosły zwycięstwo pokonując we własnej hali drużynę ZKS "Stal" Stalowa Wola.

Mimo, że pierwsze punkty w meczu zdobyły gospodynie to przebieg pierwszej kwarty nie zwiastował zwycięstwa Wodzisławskiej drużyny.

Po nerwowych pierwszych 10 minutach spotkania Olimpia przegrywała w stosunku 5:8. Pierwszy przełom w meczu rozpoczął się w 3 minucie drugiej kwarty spotkania. Wodzisławski zespół zdecydowanie zacieśnił szyki obronne a akcje ofensywne najpierw Weroniki Oskwarek (zdobyła osiem kolejnych punktów), a później Joanny Soboty (kolejne 4 punkty) i Moniki Opiatowskiej (2 punkty) pozwoliły wyjść Olimpii na sześciopunktowe prowadzenie na koniec kwarty drugiej (21:15).

W kwarcie trzeciej licznie zgromadzona publiczność znowu oglądała zacięty pojedynek, w którym dobrze grająca zwłaszcza w defensywie drużyna Olimpii stopniowo powiększała swoją przewagę. Drugi - decydujący jak się później okazało - "cios" Olimpia zadała swoim przeciwniczkom w pierwszych minutach kwarty czwartej. Najpierw Weronika Oskwarek celnym rzutem za dwa punkty podniosła prowadzenie Olimpii do 10 punktów a później, w krótkim odstępie czasu najpierw Monika Opiatowska dorzuciła kolejnych pięć (1x2 pkt i 1x3pkt) a Aleksandra Piechaczek 4 punkty i stało się jasne, że Olimpia odniesie pierwsze - historyczne zwycięstwo w rozgrywkach I Ligi B Kobiet.

- Początek spotkania był w wykonaniu dziewczyn bardzo nerwowy i pewnie stąd też mało skuteczny. Dopiero kilka dobrych zagrań w ataku Weroniki Oskwarek i Joanny Soboty w kwarcie drugiej pozwoliło nam "złapać" troszkę spokoju. Decydujący był początek kwarty czwartej kiedy dzięki zdecydowanej grze w obronie przez siedem minut nie pozwoliliśmy rzucić przeciwniczkom ani jednego punktu sami w tym czasie zdobyliśmy ich 11. Cieszę się, że oprócz Weroniki Oskwarek, Joanny Soboty i Moniki Opiatowskiej dobrze w meczu zaprezentowały się młodsze zawodniczki - Karolina Mikołajewska, Marta Cywka, Agnieszka Wiertelak a przede wszystkim najmłodsze: Ola Piechaczek i Patrycja Tatarczyk - komentował po meczu trener drużyny wodzisławskiej.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - ZKS "Stal" Stalowa Wola 48:33 (5:8, 16:7, 14:12, 13:6)

Punkty dla Olimpii zdobyły: Weronika Oskwarek 17, Joanna Sobota 10, Monika Opiatowska 9, Aleksandra Piechaczek 7, Agnieszka Wiertelak 2, Marta Cywka 2, Patrycja Tatarczyk 1, Karolina Mikołajewska 0, Julia Karwot 0, Żaneta Wiertelak 0, Klaudia Moskwa 0, Wioletta Walocha 0

Kolejny mecz drużyna Olimpii rozegra już w najbliższą niedzielę 13.10.2013, a przeciwnikiem wodzisławianek będzie drużyna ISSiR Wisła.