Najnowsze wiadomości

Sport14 listopada 201311:45

MKS Wodzisław Śl. wygrał z zespołem z Rudy Śląskiej

MKS Wodzisław Śl. wygrał z zespołem z Rudy Śląskiej - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
2
Wodzisław Śląski:

Koszykarze MKS Wodzisław Śl. pokonali w Rudzie Śląskiej po dogrywce miejscową Pogoń Ruda Śląska 85:90 w swoim piątym spotkaniu Mistrzostw Śląska MU-13. Było to czwarte zwycięstwo MKS-u w tych rozgrywkach.

Spotkanie było zacięte, emocjonujące i wyrównane. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk do samego końca czasu głównego meczu. Jedynie w dogrywce wyraźna była przewaga koszykarzy z Wodzisławia.

Pierwsze 7 minut to nawet dwudziestopunktowa przewaga zawodników z MKS-u. W obronie przeciw najlepszemu strzelcowi rywali, Tomaszowi Pustelnikowi dzielnie grał Dawid Moczała. W pierwszej kwarcie większość rzutów celnych drużyna zawdzięcza Łukaszowi Laskowskiemu.

Druga kwarta to przewaga Pogoni. Do przerwy niewielką przewagę utrzymali wodzisławianie (31:37). Trzecia kwarta należała do występujących w roli gospodarzy zawodników Pogoni, pierwsze 3 minuty tej części gry to ich prowadzenie (8:0) i wygranie tej część spotkania 27:13.

Na tym etapie meczu to gospodarze wydawali się niezagrożeni. Jednak w czwartej kwarcie jeszcze raz goście zerwali się do walki, gdzie na 3 sekundy przed końcem meczu Rafał Szlachta swoim niesamowitym rzutem hakiem doprowadził do dogrywki, która potrzebna była do wyłonienia zwycięzcy.

W dodatkowym czasie gry bezkonkurencyjni byli młodzi koszykarze z Wodzisławia, którzy nie pozwolili rywalom zbliżyć się na bliską odległość punktową do końca spotkania i ostatecznie wygrali 85:90. W dogrywce nie bał się brać ciężaru odpowiedzialności na siebie Szymon Kyrcz (5 pkt. w doliczonym czasie gry). Dobrą zmianę dał Łukasz Przybyła, punktując i indywidualnie kryjąc lidera zespołu Pogoni.

Po zakończonym spotkaniu doszło do odtańczenia przez naszych młodych graczy swoistego tańca zwycięstwa w hali sportowej w Rudzie Śląskiej. Wygrana cieszyła tym bardziej dlatego, że zespół Pogoń Ruda Śląska jest czołowym klubem na Śląsku w tej kategorii wiekowej.

Najlepszymi zawodnikami MKS-u byli: Robert Szlachta - król zbiórek piłek z tablic – 14 razy!; Patryk Michałowski - bardzo skuteczny w rzutach z gry – 73% i Łukasz Laskowski - zdobywca 27 pkt. z procentem rzutów z gry 55%. Jednak cały zespół trzeba pochwalić za wolę walki i wiarę w zwycięstwo do końca.

Pogoń Ruda Śl. - MKS WODZISŁAW ŚL. 85:90 (12:26, 19:11, 27:13, 18:26, dogrywka 9:14)

Punkty dla MKS -u WODZISŁAW Śl. zdobyli: Łukasz Laskowski 27; Patryk Michałowski - kapitan zespołu, 17; Rafał Szlachta 15; Robert Szlachta 8; Szymon Kyrcz 7; Łukasz Przybyła 7; Michał Adamczyk 5; Dawid Moczała 2; Grzegorz Płonka 2. Patryk Tkocz 0. W zawodach brali też udział: Jakub Grieger i Adrian Zanibol. Trener zespołu: Marek Malik

Zapraszamy na najbliższy mecz młodzików młodszych – Derby! MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI – MKKS Rybnik w piątek 15 listopada 2013 r. o godz. 18:00 do hali ZS Nr 3 w Wodzisławiu Śląskim (Osiedle Piastów).

Uczestnictwo w rozgrywkach jest częścią zadania "Po zdrowie i przyszłość z wodzisławską koszykówką i narciarstwem biegowym. Projekt na rok 2013", które jest wspierane przez Prezydenta Miasta Wodzisław Śl.

Poniżej dostępne są statystyki meczu w wersji pdf.