Sport22 lipca 201913:51

Wychowanek Odry Centrum zadebiutował w PKO Ekstraklasie

Wychowanek Odry Centrum zadebiutował w PKO Ekstraklasie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Mowa o 18-letnim Mateuszu Praszeliku, synu Mirosława, byłego zawodnika Górnika Zabrze. Wychowanek Odry Centrum Wodzisław Śląski mecz z Pogonią Szczecin rozpoczął od pierwszej minuty. Mimo swego pierwszego meczu na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce, zaprezentował się dobrze, stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich.

Trener warszawskiej Legii postawił przed pochodzącym z Raciborza piłkarzem ogromną szansę. Jak wiadomo, Legia toczy rywalizację w lidze polskiej jak i w Lidze Europy. W związku z tym w składzie zespołu z Łazienkowskiej zachodzą duże zmiany. Tym razem skorzystał na tym Mateusz Praszelik, który wyszedł na mecz I kolejki PKO Ekstraklasy w pierwszym składzie, grając na pozycji środkowego pomocnika.

Już w pierwszych czterdziestu pięciu minutach raciborzanin pokazał, że będzie robił wszystko, by z szansy danej przez Aleksandara Vukovicia skorzystać jak najlepiej. W 34 minucie wyróżnił się dobrym strzałem zza pola karnego Pogoni. Niestety piłka poszybowała ponad bramką szczecinian. Po przerwie ekipa Legii zagrała jeszcze lepiej jak w pierwszej części spotkania. Mateusz Praszelik stworzył sobie kolejne dogodne sytuacje, lecz podobnie jak w pierwszej odsłonie piłka nie potrafiła znaleźć drogi do siatki Pogoni.

Raciborzanin grał w meczu I kolejki PKO Ekstraklasy do 68 minuty. Wtedy to został zmieniony przez najlepszego strzelca stołecznej drużyny - Carlitosa. Mateusz Praszelik przez czas przebywania na boisku pokazał, że warto dawać szansę młodym polskim piłkarzom. Niestety, w polskich klubach ciągle istnieje tendencja ściągania zagranicznych średniaków. Podczas pomeczowego wywiadu Mateusz Praszelik stwierdził, że choć po raz pierwszy dane mu było zagrać na najwyższym szczeblu w Polsce, to w ogóle nie czuł tremy, gdyż na boisku robi to, co kocha.

Spotkanie Legii Warszawa z Pogonią Szczecin zakończyło się porażką legionistów 1:2.

Autor: red., fot. legia.com, redakcja@naszwodzislaw.com