Najnowsze wiadomości

Aktualności10 lipca 201711:15

Wodzisławianin na podium XXIV Imielińskiego Crossu Ekologicznego

Wodzisławianin na podium  XXIV Imielińskiego Crossu Ekologicznego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Region: Po raz dwudziesty czwarty odbył się Imieliński Cross Ekologiczny. Zawody zorganizowano 1 lipca.

Do biegu zgłosiło się 159 zawodników, z czego bieg ukończyło i zostało sklasyfikowanych 146 biegaczy ze śląska i małopolski. Wśród tej grupy znaleźli się także biegacze z Ukrainy. W zawodach wystartował również jedyny wodzisławianin - reprezentant KRS TKKF "Relaks", Wojciech Kaptur.

Trasa biegu przebiegała na odcinku 20 km, częściowo w ruchu ulicznym drogą asfaltową, a następnie ścieżkami leśnymi wokół zbiornika wody pitnej. Start i meta wyznaczone zostały na płycie boiska LKS "Pogoń" Imielin.

Bieg w kategorii open wygrali zawodnicy z Ukrainy.

3. Kucharska Ewa Pszczyna - czas 1:20:11,02

Bardzo dobrze w biegu spisał się jedyny wodzisławski zawodnik, który w kategorii M-70 z czasem 1:41:34,11 zajął drugie miejsce ustępując pola tylko Maciejowi Mojżyszkowi z Nowego Targu, który osiągnął czas 1:41:20,39. Trzecie miejsce w kategorii M-70 zajął Krupsky Vasyl Lviv (Ukraina) z czasem 1:51:05,31.

Wodzisławianin w kategorii open zajął 94 miejsce a wśród startujących mężczyzn był 81.

Organizatorzy za cel biegu przyjęli: upamiętnienie historii początków biegu ekologicznego; popularyzacja biegów masowych, jako recepty na zdrowie; popularyzacja biegania, jako najprostszej formy rekreacji ruchowej; pobudzanie aktywności ruchowej osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności ruchowej; rozbudzenie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób nieaktywnych ze wszystkich środowisk, grup zawodowych i społecznych oraz promocję miasta Imielin.