MKS Gminy Lubomia gorszy od Wichru Płonia

MKS Gminy Lubomia gorszy od Wichru Płonia - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Lubomia:

Ekipa Juniorów młodszych podejmowała dziś na własnym boisku zespół MKS Gminy Lubomia. Przed tym meczem zespół gospodarzy nie miał na swym koncie żadnych punktów i zajmował ósme miejsce w tabeli. Drużyna gości z ośmioma oczkami plasowała się na szóstej pozycji. Wydawało się więc, że to gracze przyjezdnych nie powinni mieć problemów z wygraniem tego meczu. Stało się jednak inaczej.

Lepsi okazali się zawodnicy Wichru, którzy szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Gracze gości co prawda zdobyli gola kontaktowego, lecz odpowiedź miejscowych była dość szybka. Powiększyli prowadzenie do stanu 3:1, przy którym to oba zespoły zeszły na przerwę. W drugiej części gra była dość wyrównana. Starania obu ekip nagrodzone zostały kolejnymi bramkami. Każda z ekip strzeliła po jednej, w związku z czym spotkanie zakończyło się wygraną Wichru 4:2. Trudno bowiem było o inny wynik, gdyż dzisiejszy mecz nie był najlepszym w wykonaniu bramkarzy gości. W pierwszej połowie golkiper przyjezdnych puścił bramkę po rzucie wolnym z połowy boiska, natomiast w drugiej połowie, jego zmiennik przepuścił futbolówkę między nogami, a ta powoli wturlała się do bramki. Dla Wichru niedzielne zwycięstwo oznaczało zdobycie pierwszych punktów w tym sezonie.

LKS Wicher Płonia – MKS Gmina Lubomia 4:2 (3:1)

1:0 Krzysztof Biedroń 6’
2:0 Krzysztof Biedroń 12’
2:1 Maks Musioł 25’
3:1 Szymon Świętek 31’
4:1 Patryk Domagała 50’
4:2 Szymon Seweryn 75’

Składy

LKS Wicher Płonia: Kamil Ossowski – Krzysztof Biedroń, Szymon Kraśnicki, Kamil Zięba, Michał Załuski, Radosław Szymiczek, Szymon Świętek, Dawid Wala (76. Kacper Podsiadło), Jakub Horak (kpt.), Łukasz Zarembik (40. Dawid Sekuła), Sebastian Nowak (40. Patryk Domagała)
Opiekun: Adam Bohonos

MKS Gmina Lubomia: Mateusz Grela (35. Dominik Tomala) – Marcin Koźlik (59. Jacek Grzonka), Karol Kałuża (57. Paweł Malcharczyk), Robert Zgrzędek, Kacper Swoboda (40. Dominik Glaser), Tomasz Franiczek, Bartłomiej Wojtek, Szymon Seweryn, Jakub Fibic, Tymoteusz Kaszta (kpt.) [60. Daniel Szturna], Maks Musioł (40. Kevin Świerczek)