Dwa szybkie trafienia ustawiły spotkanie. Juniorzy Tworkowa pokonali Turzę Śląską

Dwa szybkie trafienia ustawiły spotkanie. Juniorzy Tworkowa pokonali Turzę Śląską - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Gorzyce:

W Tworkowie doszło dziś do konfrontacji na szczeblu ligi juniorów starszych pomiędzy miejscowy LKS-em a Unią z Turzy Śląskiej. Przed spotkaniem ekipa gospodarzy zajmowała drugie miejsce z dorobkiem dziewiętnastu punktów, natomiast goście z taką samą liczbą punktów byli na miejscu trzecim. Zapowiadał się więc bardzo ciekawy mecz.

Tworków, zdeterminowany do gonienia lidera z Nędzy chciał to spotkanie wygrać. Poświadczyć mogły dwa szybko zdobyte gole. Jako pierwszy do siatki przeciwnika trafił w 4 minucie Patryk Krmasek, a dwie minuty później wynik na 2:0 podwyższył Oliwer Kołek. Goście, choć gole Tworkowa z pewnością nie dodały im pewności siebie nie załamali się. W 16 minucie kapitan Unii, Grzegorz Buczek posłał piłkę do siatki gospodarzy zdobywając gola kontaktowego. Odpowiedź gospodarzy była bardzo szybka. Po zaledwie trzech minutach znów prowadzili dwoma golami. W 19 minucie bramkarz Turzy Śląskiej pokonał Artur Leśniak. Na kolejne trafienie nie trzeba było czekać zbyt długo. Zaledwie sto dwadzieścia sekund po trzecim golu dla Tworkowa padła kolejna bramka, która pozwoliła Turzy na utrzymanie kontaktu z przeciwnikiem. Jej autorem był Benjamin Kucza. Od tej pory do głosu i to dość zdecydowanie doszli gracze gospodarzy. W 27 minucie wywalczyli rzut karny, który pewnym strzałem na gola zamienił Artur Leśniak. Po tym trafieniu gra nieco się wyrównała, lecz choć oba zespoły robiły co mogły kolejne gole nie padały. Trzeba jednak zaznaczyć, że gracze Turzy byli bardzo blisko zdobycia bramki. Jeden z graczy Tworkowa zagrał bowiem ręką w swoim polu karnym. Sędzia wskazał na jedenastkę, lecz obrona strzału gracza gości nie sprawiła problemów Wojtkowi Zygarowi, który pewnie obronił to uderzenie. To jednak nie był koniec emocji w pierwszej połowie. Na sześć minut przed końcem pierwszej odsłony sobotniego spotkania gospodarze jeszcze raz trafili do siatki Unii. Trafienie to powędrowało na konto Szymona Kamczyka.

W drugiej części meczu Unici próbowali ruszyć do ataku, i choć kilkakrotnie zagrozili bramce gospodarzy, to naprawdę dobrze dysponowany w sobotnim pojedynku bramkarz Tworkowa skutecznie niweczył ich ofensywę zapędy. Gospodarze także robili co mogli, lecz ich starania nie przekładały się na kolejne trafienie. Taka patowa sytuacja trwała do 53 minuty. Wtedy to piłka trafiła na prawą flankę do Artura Leśniaka, który zdecydował się na uderzenie z około dwudziestu pięciu metrów. Decyzja ta okazała się jak najbardziej słuszna. Bramkarz gości nie spodziewał się takiego rozwiązania, ani tego co wydarzyło się kilka sekund po uderzeniu zawodnika Tworkowa. Piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie wpadła do bramki. Było to szóste trafienie ekipy gospodarzy, a trzecie Artura Leśniaka. O tej pory gra znów toczyła się w środku pola, i choć obie ekipy próbowały, to goli nie zdobywały. Ostatecznie potyczka ta zakończyła się wygraną LKS Tworków w stosunku 6:2. Zwycięstwo to pozwoliło gospodarzom zachować drugie miejsce w tabeli. Turza nadal plasuje się na miejscu trzecim.

LKS 05 Tworków – LKS Unia Turza Śląska 6:2 (5:2)

1:0 Patryk Krmasek 4’
2:0 Oliwer Kołek 6’
2:1 Grzegorz Buczek 16’
3:1 Artur Leśniak 19’
3:2 Benjamin Kucza 21’
4:2 Artur Leśniak 27’ (k)
5:2 Kamczyk Szymon 39’