Najnowsze wiadomości

Sport13 listopada 201808:55

Słabiej w lidze, lepiej w turniejach. Podsumowanie startów zawodników TKKF Relaks

Słabiej w lidze, lepiej w turniejach. Podsumowanie startów zawodników TKKF Relaks - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Wodzisław Śląski:

Trudne starty wodzisławskiego Relaksu w roli beniaminka rozgrywek trzeciej ligi tenisa stołowego, sześć pierwszych spotkań zakończonych przegraną nie napawają optymizmem. Mimo to, zawodnicy walczą w każdym meczu, angażują się w każdym spotkaniu. Oczekując przełamania złej passy i rozpoczęcia drogi do środka tabeli rozgrywek. TKKF Relaks podsumowuje osiągnięcia zawodników z minionego miesiąca.

Zawodnicy Relaksu - poza grą w rozgrywkach ligowych - startowali również w turniejach tenisa stołowego o zasięgu wojewódzkim i ogólnokrajowym. Na lidera wśród wodzisławskich tenisistów stołowych wyrósł Antoni Szwab, który w ostatnim okresie stanął na podium w czterech kolejno rozegranych turniejach:

- Wojciech Kaptur miejsce 11

- 20 października w pierwszym turnieju Mistrzostw Śląska Weteranów w tenisie stołowym rozegranych w Łaziskach Górnych zawodnik Relaksu Antoni Szwab zajął drugie miejsce;
- 21 października w turnieju Grand Prix Bielska Białej Antoni Szwab ponownie stanął na drugim stopniu podium;

- w dniach 10-11 listopada w Wiśle został rozegrany 3 Grand Prix Polski Weteranów gdzie wodzisławski zawodnik Antoni Szwab potwierdził swoją wysoką dyspozycję zajmując miejsce na trzecim stopniu podium.

W 3 Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym po rozegraniu gier grupowych, prawo startu w turnieju finałowym wywalczyli zawodnicy wodzisławskiego Relaksu: Jacek Balawajder, Jerzy Wrzód i Bogusław Balawajder.

Ostatecznie wodzisławianie zajęli w swoich kategoriach wiekowych następujące miejsca:

w kategorii 65-69
- Jerzy Wrzód – miejsce 13-16

w kategorii 50-59
- Bogusław Balawajder - miejsce 17-24
- Jacek Balawajder - miejsce 17-24

10 listopada br., w 3 Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym wystartował również zawodnik wodzisławskiego Relaksu - Wojciech Kaptur. lecz Wodzisławianin zajął trzecie miejsce w rozgrywkach grupowych, które nie dało prawa startu w turnieju finałowym.

10 listopada w 100-lecie odzyskania Niepodległości, zorganizowano XXIX Bieg Legionów w Ustroniu. O godz. 15-tej Wojciech Kaptur stanął na starcie. Trasę 10 km, przy ładnej pogodzie, pokonał najszybciej spośród zawodników w kategorii M70 z czasem 48,41,44. Wśród pokonanych przez naszego zawodnika w tej kategorii znaleźli się: Marek Pawlak z Tychów i Tomasz Żywioł z Cieszyna. W kategorii open na 160 zawodników i zawodniczek Wojciech Kaptur zajął 77 miejsce.

Autor: TKKF Relaks, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.