Sport17 listopada 201115:21

Gorący doping dla zawodniczek Zorzy

Gorący doping dla zawodniczek Zorzy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

Bardzo wymagającymi przeciwniczkami okazały się siatkarki BKS Aluprof Bielsko-Biała 2, które we wtorek wysoko powiesiły poprzeczkę drużynie ZORZY. Pomimo nietypowego terminu spotkania, na trybunach ponownie pojawiła się spora rzesza sympatyków siatkówki z naszego regionu, którzy gorącym dopingiem starali się pomóc podopiecznym trenera Brzezinki.

Zgodnie z oczekiwaniami, od początku ton grze nadawały wodzisławianki, które dosyć szybko zapisały na swoim koncie pierwszą partię, nie pozwalając góralkom na rozwinięcie skrzydeł. Obraz gry zmienił się w drugiej części spotkania. Bielszczanki uporządkowały swoje poczynania i nie pozwoliły gospodyniom nabrać wiatru w żagle, tocząc wyrównany bój i narzucając swój styl gry. Wodzisławianki, po kilku dniach rozbratu z piłką i po gładko wygranym pierwszym secie, wyraźnie się rozluźniły i nie potrafiły zaprezentować pełni swoich możliwości. Pomimo słabszej dyspozycji gospodyń, siatkarki spod Klimczoka nie umiały zbudować większej przewagi i widzowie oglądali wyrównany pojedynek, w którym świetne akcje przeplatane były jednak momentami dekoncentracji obu drużyn, co miało wpływ na ilość prostych błędów popełnianych przez zawodniczki. Losy seta drugiego rozstrzygnęły się w końcówce – od stanu 13:15, ZORZA zdobyła 6 punktów z rzędu i wydawało się, że bez problemów „dowiezie” przewagę. Bielszczanki jednak nie dawały za wygraną i mozolnie odrabiały straty, sprawiając, iż spotkanie nabrało rumieńców. Ostatecznie górę wzięła większa odporność psychiczna wodzisławianek, które wygrały tę odsłonę 26:24. Zawodniczki BKS-u próbowały jeszcze odwrócić losy meczu w secie trzecim – szybko objęły prowadzenie 6:1, ale wodzisławianki zdołały dogonić swoje rywalki i walka rozgorzała na nowo. Obraz gry wyglądał podobnie jak w secie drugim, przy czym to BKS prowadził 1-2 punktami, a ZORZA „goniła” wynik. Dwa zrywy w końcówce tej odsłony przyniosły gospodyniom trzy i dwa punkty z rzędu, co pozwoliło na minimalną wygraną w tej partii i zdobycie trzech cennych punktów.

Mecz nie stał na najwyższym poziomie – po obu ekipach widać było już trudy sezonu, ponadto wpływ na obraz gry miała kilkudniowa przerwa w treningach naszej drużyny. Cieszy jednak fakt, iż pomimo słabszej dyspozycji dnia, wodzisławianki potrafiły wygrać to trudne spotkanie, nie tracąc seta i broniąc fotel lidera pierwszej grupy III ligi.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski – BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:
3:0 (25:13, 26:24, 25:23)

MKS ZORZA Wodzisław Śląski: Agnieszka Ostrzołek (kapitan), Monika Wieliniec, Weronika Dusza, Aleksandra Małek, Marta Wójcik, Karolina Sowisz, Magdalena Prokop, Patrycja Michalska (libero), Michalina Dudek, Patrycja Szado, Monika Szczygieł.

Trener: Andrzej Brzezinka

MKS ZORZA Wodzisław Śląski – UKS Jedynka ERBUD Rybnik
Mecz rozegrany zostanie w  sobotę, 19.11.2011r,o godzinie 18.00, wyjątkowo w hali Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim przy ul. 26 Marca 66. Wstęp wolny.