Sport30 listopada 201109:06

Worek medali dla ALIGATORA Gorzyce

Worek medali dla ALIGATORA Gorzyce - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
2
Gorzyce:

Wspaniałym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Śląska w pływaniu, które przeprowadzono w miniony piątek w Radlinie i w sobotę w Knurowie. W rywalizacji wzięło udział prawie 500 młodych pływaków z ponad 26 klubów z całego śląska.

W roczniku 2000 najlepiej spisała się zawodniczka UKS ALIGATOR Gorzyce - Martyna Bronek, która w 4 startach nie dała szans rywalkom zwyciężając we wszystkich konkurencjach (50, 100 i 200 stylem dowolnym oraz 100 stylem grzbietowym). Została najlepszą zawodniczką mistrzostw w klasyfikacji generalnej. Kroku Martynie dotrzymywały jej klubowe koleżanki - Alicja Adamska i Zuzanna Gajkowska, które również stanęły na podium. Alicja trzykrotnie otrzymywała medale i dyplomy zostając raz vice-mistrzynią śląska na 100m. stylem grzbietowym i dwukrotnie stając na trzecim stopniu podium w konkurencjach 50 i 100 stylem klasycznym. Zuzia zajęła 3 miejsce w bardzo wymagającej konkurencji 100m. stylem motylkowym otrzymując brązowy medal. Poza startami indywidualnymi przeprowadzone zostały wyścigi sztafetowe na dystansie 4x50m. stylem dowolnym oraz 4x50m. stylem zmiennym.

Przy ogłuszającym dopingu obydwie konkurencje zakończyły się zwycięstwem zawodniczek ALIGATORA w składzie: Martyna Bronek, Alicja Adamska, Zuzanna Gajkowska i Martyna Pieczka. Podopieczne trenera Roberta Knapik z Mistrzostw przywiozły aż 10 medali, co w klasyfikacji medalowej dało 3 miejsce.

Następnego dnia w roczniku 2001 odbyły się Mistrzostwa Śląska w Knurowie, gdzie ALIGATOR również pokazał, że jest liczącym się klubem w naszym regionie. W konkurencji 100 i 200m. stylem dowolnym vice-mistrzynią śląska została Dominika Bura, która dołożyła do tego trzecie srebro w wyścigu sztafetowym 4x50m. stylem dowolnym ciesząc się ze swoimi koleżankami z klubu: Natalią Musioł, Marią Sito i Magdaleną Krótki z kolejnego podium. Należy wspomnieć, że Dominika otrzymała statuetkę dla najlepszej zawodniczki mistrzostw zajmując w klasyfikacji generalnej 2 miejsce. Ostatni medal zdobył Benjamin Kucza, który na dystansie 100m. stylem grzbietowym wypływał sobie 3 miejsce zdobywając brązowy medal.

Trenerem obu grup wiekowych jest Robert Knapik dla którego był to intensywny i pełen wspaniałych emocji weekend.