Siatkarski rollercoaster w Arenie Rafako. Raciborzanie górą! [FOTO i WIDEO]

Siatkarski rollercoaster w Arenie Rafako. Raciborzanie górą! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Radlin:

Wiele emocji doświadczyli dziś kibice AZS Rafako i Górnika Radlin w czasie meczu I ligi śląskiej siatkówki. Po porażce w czwartkowym spotkaniu z Mikołowem gracze gospodarzy mieli coś do udowodnienia.

Początek spotkania to walka obu ekip punkt za punkt. Niestety, mimo usilnych starań ekipy gospodarzy w końcówce seta popełniła kilka błędów, co spowodowało, że radlinianie odskoczyli na kilka punktów, ostatecznie odnosząc zwycięstwo w secie inaugurującym derbowy pojedynek w stosunku 20:25.

Druga partia, podobnie jak set numer jeden toczyła się punkt za punkt. Rafako walczyło o każdą piłkę, podobnie goście. W związku z tym set ten rozstrzygnął się dopiero po grze na przewagi. Niestety dla gospodarzy powędrował na konto Górnika, który wygrał 24:26. Choć raciborzanie przegrywali już 0:2, to niedzielny mecz wprost chciało się oglądać, nie to co spotkanie z Mikołowem.

Dwa przegrane sety podziałały motywująco na zespół Bartosza Frątczaka. W trzecim gra wyglądała praktycznie tak samo jak w dwóch pierwszych partiach. Obie ekipy szły łeb w łeb. Tak samo jak w secie trzecim rozstrzygnięcie przyszło dopiero po grze na przewagi. Tym razem lepsi okazali się gracze raciborskiego AZS-u. Wygrali 26:24, co pokazało gościom, że zespół z Raciborza nie powiedział w tym meczu jeszcze ostatniego słowa.

Czwarty set to już zdecydowana przewaga gospodarzy. W końcówce tej partii gracze Górnika wzięli się jednak do odrabiania strat. Ich walka przyszła jednak za późno. Set powędrował na konto Rafako. Raciborzanie wygrali 25:19 i doprowadzili do wyrównania. Pokazali jednocześnie, że mają charakter. Nie każdy bowiem potrafi doprowadzić do wyrównania ze stanu 0:2.

W tie-breaku gracze Radlina mieli już niewiele do powiedzenia. Rafako szybko zbudowało dużą przewagę, a po zmianie stron jedynie postawiło kropkę nad i. Piąty set zakończył się rezultatem 15:9, a całe spotkanie wynikiem 3:2.

KS Rafako Racibórz – SK Górnik Radlin 3:2 (20:25; 24:26; 26:24; 25:19; 15:9)

Autor: red., redakcja@naszwodzislaw.com