Sport29 września 202019:55

Pięć meczów i pięć wygranych. Idealna inauguracja wodzisławskiej Zorzy

Pięć meczów i pięć wygranych. Idealna inauguracja wodzisławskiej Zorzy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0

26 września rozpoczął się w śląskiej siatkówce sezon 2020/2021. Świetnie na inaugurację wypadły siatkarki Zorzy. Wodzisławianki nie tylko odniosły w weekend komplet zwycięstw, ale w żadnej z potyczek nie straciły nawet seta.

W sobotni poranek bardzo dobrze rozpoczęły sezon młodziczki, które we własnej hali pokonały w pierwszym turnieju najpierw MUKS Sari Żory 2:0 (25:16, 25:18), a potem UKS Jedynkę Rybnik, również 2:0 (25:5, 25:15).

W niedzielne przedpołudnie podopiecznym trenera Andrzeja Brzezinki wyjazdowy turniej w Krzanowicach nie przeszkodził w odniesieniu kolejnych dwóch zwycięstw. Na pierwszy ogień poszły gospodynie turnieju - GS UKS Krzanowice 2:0 (25:12, 25:6), a po chwili przerwy, sportsmenki z Wodzisławia Śląskiego wygrały również z JKS SMS Jastrzębie III 2:0 (25:14, 25:12).

W sobotni wieczór w ślady młodszych koleżanek poszły również seniorki ZORZY, które pokonały bardzo niewygodne przeciwniczki z Pszczyny. W pierwszym secie wodzisławianki, po niesamowitej serii zagrywek swojej pani kapitan – Marty Miki, bardzo szybko wyszły na wysokie prowadzenie 7:0 i kontrolowały partię już do końca, ostatecznie wygrywając 25:18.

Druga odsłona zaczęła się od prowadzenia ekipy z Pszczyny, która do połowy seta utrzymywała 1-2 punktowe prowadzenie. Sygnałem do skuteczniejszej gry wodzisławianek była niesamowita obrona piekielnie mocnego ataku przez libero ZORZY – Agnieszkę Kmiecik – po której to podopieczne trenera Brzezinki skończyły mocnym atakiem kontrę, a następnie w polu zagrywki stanęła Patrycja Grabowska. Przyjmująca z Wodzisławia bardzo kąśliwą zagrywką zdobyła serię siedmiu punktów, a ZORZA niesiona dopingiem wyszła na prowadzenie 23:18. To jednak nie był koniec emocji w tym secie. Pszczynianki mocno wzięły się do pracy i zdobyły sześć punktów z rzędu, doprowadzając do swojej pierwszej piłki setowej. Zimna krew i opanowanie siatkarek ZORZY nie pozwoliły jednak przyjezdnym na odniesienie zwycięstwa w tej partii. Po emocjonującej wymianie siatkarskich ciosów, to wodzisławianki wygrały 27:25.

Set trzeci był już popisem gry zawodniczek trenera Brzezinki. Koncertowa gra na środku siatki Wiktorii Melskiej i Moniki Łoteckiej, które raz za razem wbijały „siatkarskie gwoździe” w parkiet rywalek, przeplatane były skutecznymi atakami skrzydłowych – Patrycji Grabowskiej i Katarzyny Mach. Marta Mika wystawiała widowiskowo również do atakującej ZORZY – Anny Chojnackiej, wiec przewaga naszej drużyny nie podlegała dyskusji, a zadowoleni wodzisławscy kibice mogli już w spokoju obserwować jak ich ulubienice zdobywają pierwsze trzy punkty w nowym sezonie.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 3:0 (25:18, 27:25, 25:18)

MKS ZORZA: Marta Mika (kapitan), Patrycja Grabowska, Marta Zielonka, Anna Chojnacka, Wiktoria Melska, Monika Łotecka, Agnieszka Kmiecik (libero), Katarzyna Mach, Kamila Kąsik, Marta Molęda, Monica Chojnacka, Agata Sobol (libero). Trener: Andrzej Brzezinka

Wyniki pozostałych spotkań, tabele i terminarze w odpowiednich zakładkach na stronie www.mkszorza.pl. odsumowując weekend ZORZY - dwa dni, pięć meczów, pięć zwycięstw, zero straconych setów.

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com